Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Celine'e külot davası

  Hürriyet Haber
  24 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 24 Eylül 1998 - 00:01

  Bir iç giyim firması, Celine Dion hakkında 700 milyarlık dava açtı. Sanatçının kendi adını taşıyan külot ve iç çamaşırlarının üretimi için şirketle anlaştığı, ancak bu anlaşmaya uymadığı iddia ediliyor.

  Dünyaca ünlü Kanadalı şarkıcı Celine Dion'un başı dertte. Montreal'de faaliyet gösteren bir iç giyim firması, Dion'la kendi adını taşıyan külotlar ve çorap üretmek üzere anlaştıklarını, ancak sanatçının bu anlaşmaya uymadığını ileri sürdü. Dion ve kocası Rene Angeleil aleyhinde 1.5 milyon sterlinlik (yaklaşık 700 milyar TL) tazminat davası açan firmanın sahibi olan Carl Legault'nun ‘‘Celine Dion'la firmamızın ürettiği külotları tanıtması için anlaştık. Ürünler onun adını taşıyacaktı. Dion ayrıca bu ürünlerin tanıtımını da yapacaktı’’ dedi.

  Sanatçı adına sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ‘‘Celine Dion dünyaca tanınan bir sanatçı. Pek çok firma ürünlerinin pazarlanması veya tanıtımı için onun adını kullanmak istiyor. Ancak bu durumdan haberimiz yok. İddialar asılsızdır’’ dendi.

  REKORA KOŞUYOR

  Öte yandan Celine Dion'un İtalyan tenor Luciano Pavarotti ile birlikte seslendirdiği ‘‘I Hate You Then I Love You’’ adlı parça rekora koşuyor. Parça, sadece Kanada'da 5 milyon adet sattı. Parçanın tüm dünyadaki satışının ise 25 milyonu bulduğu bildiriliyor. ‘‘Titanic’’ için seslendirdiği ‘‘My Heart Will Go On’’la büyük sükse yapan Dion'un yeni parçasının bu satış hızını koruması durumunda, Elton John'un Diana için söylediği ‘‘Candle In The Wind’’in 35 milyonluk satışını geride bırakabileceği söyleniyor.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı