ANKARA HABERLERİ

Çelik kapı sektörü hırsızlık olayları arttıkça kendisini geliştiriyor

Hürriyet Haber
11 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 10 Kasım 2009 - 20:47

İngersoll Rand Emniyet ve Güvenlik Sistemleri A.Ş Satış Müdürü Hakan Okur, 60 bin çalışanı bulunan ve 200 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir şirket olduklarının altını çizerek 100 üretim tesisi ve yıllık 17 milyar dolar iş hacmine sahip olduklarını kaydetti.

Hürriyet Haber

İNGERSOLL Rand Emniyet ve Güvenlik Sistemleri A.Ş, Kayseri’de, İTO markalı yeni çelik kapı ürünlerini tanıttı.
İngersoll Rand Emniyet ve Güvenlik Sistemleri A.Ş Satış Müdürü Hakan Okur, Hilton Kayseri Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’deki çelik kapı üreticilerinin çoğunluğu Kayseri’de olduğu için ilk toplantıyı burada düzenlediklerini, daha sonra Ankara ve İstanbul’da da yeni ürünlerini tanıtacaklarını söyledi.
İngersoll Rand’ın 60 bin çalışanı bulunan ve 200 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir şirket olduğunu belirten Okur, 100 üretim tesisi ve yıllık 17 milyar dolar iş hacmi bulunduğunu kaydetti.

Okur, İTO Kilit’in de 2001 yılında İngersoll Rand bünyesine katıldığını ifade ederek, Düzce’deki fabrikalarında daha çok mekanik kilitler ürettiklerini ve bunların yaklaşık yarısını da Avrupa ve diğer ülkelerdeki şirketlerine ihraç ettiklerini anlattı. Türkiye’nin deprem bölgesi olduğuna dikkati çeken Okur, şu bilgileri verdi:

Hırsız - deprem çelişkisi

“Panik çıkış çok önemli. Bu konuda geliştireceğimiz ürünler var. Bunları da 2010 yılının ikinci yarısından sonra piyasaya sunmayı planlıyoruz. Türkiye’de bilinçlenme yüksek değil. Bir yandan hırsıza karşı güvenlik sağlarken diğer yandan deprem anında çıkışı zorlaştırıyorsunuz. Biz bütün bunları kombine eden optimal çözümler üretmeye çalışıyoruz. Herşey sadece hırsız için yapılırsa kendi güvenliğimizi de tehlikeye atmış oluyoruz. Her çıkışımızda bir özelliği geliştiriyoruz. Gelecek yıl daha çok, çıkışı kolaylaştıracak ve aynı zamanda güvenliği sağlayacak çözümler ürüteceğiz.”

Okur, yaşanan global ekenomik krize bağlı olarak İngersoll Rand’ın da yatırımlarını dondurduğunu ve birçok projenin kesintiye uğradığını dile getirerek, buna rağmen 8 ay gibi kısa bir sürede yeni seri ürünlerini hazırladıklarını anlattı.

Çin’in bütün sektörlerde olduğu gibi kilit sektöründe de etkili bir ülke olduğunu vurgulayan Okur, şöyle devam etti:

“Krizde büyüyen ender ülkelerden biri Çin. Yalnız bu tip ürünleri getirip, stoklayıp, Türkiye’de satmak çok kolay değil. Dolayısıyla yerli üretim olması ve taleplere anında cevap verilebilmesi önemli. Belli çok ucuz kilitler kullanılıyor, ama bu tip teknolojik ürünlerde Çin’in çok fazla etkisi yok.”

Sessiz kilitleme

ÜRÜN Müdürü Savaş Işık da 2009 başında İngersoll Rand’ın İtalyan kökenli CISA markası altında elektronik serileri de içinde barındıran 7 farklı ürünü pazara sunduklarını anımsattı.
Bugün tanıtımını yaptıkları ‘’5001 ve 5003 serisi’’ yeni çelik kapı kilitlerinin de merkezi çok noktadan kilitleme imkanı sağladığını ifade eden Işık, böylelikle ürün gamındaki önemli eksikliklerden birini de tamamlamış olduklarını belirtti. Işık, ileride merkezi ve tek noktalı ürünlerin daha ileri güvenlik imkanı sağlayan versiyonlarını da pazara sunacaklarını kaydederek, şunları anlattı:

Pazara sunulacak

“Şucan talep daha çok standart ve tek noktalı ürünlere yoğunlaşmış durumda. Teknolojik ürünlerde talep düşük ve fiyat yüksek. Fakat mekanik ürünlerden elekronik ürünlere hatta insan uzuvlarının kullanıldığı ürünlere doğru bir gidiş söz konusu. Bundan sonra bu trendi takip ederek uzun vadede pazara sunmayı planlıyoruz. Şuan da ürünlerimizde pazarda olmayan sessiz kilitleme gibi yenilikçi çözümler var. Pazarın tüm segmentlerine hitap ediyor.’’

5001 ve 5003 serisi yeni ürünlerde de artı özellikler bulunduğuna dikkati çeken Işık, ‘’Bu serimiz, 15 noktadan kilitleme özelliğine sahip. Üst ve alt kilitlerde ilave güvenlik fonksiyonu olan, zorlama ile esnemeyen ve bağımsız kilitlenen yardımcı kilit sürgüleri bulunuyor. Kilitli durumdaki zorlamalarda kilidi etkilemeyen serbest kol, yeni dizayn bilyalı silindir ve anahtar gibi ileri teknolojik özelliklere sahip” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çelik kapı sektörü hırsızlık olayları arttıkça kendisini geliştiriyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı