Gündem Haberleri

  Çelik: Başbakan'ı karşılamaya gitmeyin

  Hürriyet Haber
  06.06.2013 - 06:00 | Son Güncelleme:

  Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan’ın Kuzey Afrika’dan Türkiye'ye döndüğü zaman Atatürk Havalimanı'nda çok kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanacağı iddiasına yanıt verdi. Çelik, "Başbakan'ın gövde gösterisine ihtiyacı yok. Karşılamaya gitmeyin" dedi.

  Başbakan Erdoğan'ın Türkiye dönüşünde havaalanında gövde gösterisi yapılacağı iddialarını yanıtlayan Hüseyin Çelik, vatandaşları sağduyulu olmaya çağırarak 'karşılamaya gitmeyin' dedi.

  Çelik, Gezi Parkı protestolarına bir yanıt olarak Başbakan Erdoğan’ın Kuzey Afrika’dan Türkiye'ye döndüğü zaman Atatürk Havalimanı'nda çok kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanacağı iddiasına yanıt verdi.

  "AK PARTİ'YE GÖNÜL VERENLERE SESLENİYORUM"

  A Haber'e konuşan Çelik sağduyu çağrısında bulunarak, "Ak Partiye gönül verenlere sesleniyorum. Hiç kimse durumdan vazife çıkartıp gidip Başbakan'ı karşılamasın. Sayın Başbakan'ın böyle bir şeye ihtiyacı yok. İstanbul teşkilatımızın da böyle bir şeye ihtiyacı yok.Varsayalım ki iki grup karşılaştı. Hiçbir para pul falan bir insanın hayatına değmez. Siyaset vatandaşın mutluluğunu en üste çıkartma sanatıdır" diye konuştu.

  KANDİL MESAJI

  Çelik'in Miraç Kandili dolayısıyla şunları söyledi: "Miraç Kandili nedeniyle müminler bir araya gelecekler. Onlara de sesleniyorum. Sükunet içinde dua edilecek, ibadet edilecek. Sevginin hakim olması gereken huşu içinde ibadet edileceği bir gecedir. Bu geceyi de birileri birilerine zehir ederse bu da çok yazık olur. Böyle bir şey olacağını da beklemiyorum."

  Başbakan Erdoğan'ın bugün akşam saat 21.00 sularında Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı