« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çelik: Adalet yerini buldu

Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Şampiyonluk Bursaspor'un hakkıydı, bunun son anlara kalması hepimizi çok heyecanlandırdı. Fakat adalet yerini buldu” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Şanlıurfa'da düzenlenen İl Müftüleri Semineri dolayısıyla kentte bulunan Bakan Çelik, dinlenmek için geçtiği polisevinde, Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasını televizyondan izledi.

Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 sezonunun son maçında Beşiktaş'ı 2-1 yenerek, tarihinde ilk kez şampiyon olan Bursaspor'un bu başarısı aynı zamanda Bursa milletvekili olan Bakan Çelik'i sevindirdi.

Bursaspor'un şampiyon olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Çelik, şunları kaydetti: “Ertuğrul hoca geldikten sonra takımda her yönüyle bir kardeşlik havası oluştu. Takım taraftarıyla bütünleşerek güzel sonuçlar almaya başladı. Bu sonuçlar, güzel oyunlarla alınmaya başlandı. Bursaspor, deplasmandaki ve içerdeki maçlarını hak ederek kazandı. Şampiyonluk Bursaspor'un hakkıydı. Bunun son anlara kalması hepimizi çok heyecanlandırdı. Fakat adalet yerini buldu ve Bursaspor ipi göğüsledi. Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum. Bunun güzel bir açılım olduğuna inanıyorum. Bundan sonra Anadolu kulüpleri her birinin şampiyon olabileceğini düşünecek ve ona göre oyunlarını sürdüreceklerdir. Böylece halk dilinde İstanbul takımlarının saltanatı da sona eriyor. İstanbul takımları da çok para ödeyerek aldıkları futbolcular ve antrenörlerle bu işin bitmeyeceğini gördüler. Fenerbahçe takımının bir oyuncusunu, Bursaspor'un tüm takımı karşılamıyor. Bunu mukayese etmek mümkün değildir. Bu amatör ruh, profesyonel bakış açısı, ne derseniz deyin, hak edilen bir şampiyonluktu. Bursaspor'u tebrik ediyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Fenerbahçe-Trabzonspor maçına da değinen Bakan Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gerçekten hiçbir şaibe ortaya koymayacak şekilde bir mücadele sergileyen Trabzonsporlu futbolcuları da tebrik ediyorum. Son dakikaya kadar ciddi bir mücadelenin sergilenmesi takdire şayandır. Trabzonspor şampiyonluğu yaşayan 4. kulüp olarak tarihteki yerini almıştı. Şimdi Bursaspor da buna eklenmiştir. Dürüst oyunlarından dolayı bordo-mavili ekibi tebrik ediyorum. Fenerbahçe'ye de Avrupa kupalarında başarılar diliyorum.”

Bu arada Bakan Çelik, polisevinde onuruna düzenlenen sıra gecesine de katıldı.

Şanlıurfa Sıra Gecesi ekibinin sunduğu gösteriyi Bursaspor'un şampiyonluğuna armağan ederek, Bursa yöresine ait parçalar seslendirdiği etkinlikte, Bakan Çelik ve beraberindekiler getirilen Bursaspor bayrağıyla “Şampiyon Bursaspor” tezahüratında bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler