Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çelenk'in hedefinde Londra var

Milli sporcu Gökçe Çelenk, disk atmada Londra'da başarılı olarak Türk Bayrağı'nı göndere çektirmek istiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Gökçe Çelenk,  1999 yılındaki Sakarya depremini ve spordaki hedeflerini anlattı.

17 Ağustos 1999'da Sakarya'da meydana gelen depremi yaşadığını ifade eden Çelenk, depremde yaşadıklarını şöyle ifade etti:
“Evimizde çok şükür bir yıkılma olmadı. 4 yılı aşkın bir süre barakada yaşadık. O zaman çok umutsuzluğa kapıldım. Bir gün bir şeyin beni oradan çekeceğini biliyordum. Ortaokulda beden eğitimi öğretmenim ve ilk hocam olan Atakan Gündoğdu bana deprem yıllarında çok büyük destek oldu. Deprem çok kötü bir şey. Çevrendeki bir çok insanı kaybediyorsun. Psikolojimin bozulmamasını spor yapmama bağlıyorum. O yıllarda İzmir'de yapılan okullararası Türkiye şampiyonasında disk atmada birinci oldum.”

Daha sonra Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü kazandığını belirten Çelenk, “Üniversiteyi kazanmamda da Atakan hocamın çok büyük emeği var. Onun sayesinde üniversiteyi kazandım. Üniversiteye başladıktan sonra iki yıl spora ara verdim. Bu dönemde kafamı toparladım. Sporu bıraktığım dönemde Erol Karaca hocam bana büyük destek verdi. Spora tekrar başlamam için beni motive etti” dedi.
Son olarak 2011 yılında Mersin'de yapılan Türkiye şampiyonasında disk atmada 43 metre 54 santimetrelik bir atış yaparak birinci olduğunu hatırlatan Gökçe Çelenk, “Mart ayında yapılacak Atmalar Avrupa Şampiyonası'nda ilk 3 içinde yer almak istiyorum. Hedefim olimpiyatlarda yarışmak. Tokat'ta hazırlık dönemimizi çok iyi geçiriyoruz, çok sıkı çalışıyoruz. İnsan yeterki bir şeyi istesin, istediği her şeyi yapar. Bu spora başlayalı 11 yıl oldu. Babam da benim gibi sporcu. Yıllarca güreş sporu ile uğraşmış. Ailemin bana çok büyük desteği var” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler