İZMİR HABERLERİ

Çelenk’ten Sel Bölgesinde Üçüncü İnceleme

IHA
30.09.2015 - 16:03Son Güncelleme :

ÇELENK (MAVİ CEKETLİ), ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANI A. MAHMUT BADEM İLE

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, bölge müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle birlikte Ödemiş’in sel felaketinden etkilenen mahalleleri Kaymakçı’da ve Çaylı’da incelemelerde bulundu. Sel felaketi sonrası üçüncü kez bölgeye gelen Çelenk’e Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve AK Parti İlçe Başkanı Halil Demir de eşlik etti.
Kaymakçı’da incelemelerde bulunan Çelenk ve Badem vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Heyet daha sonra Çaylı’ya geçerek Gavur Deresi’nde DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nce başlatılan makineli çalışmaları takip etti. Çelenk ve Badem, kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelerek Gavur Deresi ile Küçük Menderes Nehri’nin bağlantısıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.
“BENT İNŞA EDİLEBİLİR”
Kaymakçı’da yapılan incelemelerin ardından alınabilecek önlemlerle ilgili bilgi veren DSİ 2. Bölge Müdürü Hayati Çelenk şunları söyledi: “Bugün Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Badem ile birlikte Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve görevli mühendis arkadaşlarımızla durum tespiti ve alınabilecek tedbirler konusunda yerinde karar vermek üzere Kaymakçı’ya geldik. Gün geçtikçe felaketin boyutunu da daha net anladık. 20-25 metre genişlikte bir yolda suyun 90 santimetreye kadar yükselmesi yaşanan afeti gösteriyor. Üstelik lokal bir yağışla durumun meydana gelmesi taşkına yol açmış. Burada söz konusu kanalın yapımıyla ilgili bir sıkıntı yok. Bu kanalın daha da üzücü durumları engellediğini söyleyebiliriz. Bugün daha ziyade alınabilecek ilave tedbirlerin üzerinde durduk. Bu noktada alınabilecek önlemler arasında bu kanalın başlangıcındaki Sıçan ve Küçük Mahalle Derelerine suyun hızını azaltacak, rusubatın kanala ulaşmasını engelleyecek küçük bentlerin inşası geliyor. Bununla ilgili görevli arkadaşlarımız topografik incelemelerde bulunacak buna göre karar vererek çalışma yapacağız.”
“GAVUR DERESİ ISLAH EDİLİYOR”
Çaylı Gavur Deresi’nin ıslahı konusunda da bilgi veren Çelenk, “Çaylı’da Gavur Deresi’nde ekiplerimizin makineli çalışmaları sürüyor. Gavur Deresi’nin Küçük Menderes’e karıştığı bölgeyle ilgili sıkıntıların giderilmesi adına kamulaştırma dahil olmak üzere farklı seçenekleri görüştük. Burada 3 kilometrelik bir ıslah çalışması gerçekleştirmek istiyoruz. Küçük Menderes’in tüm kollarında bu çalışmaları sürdürerek bölgelerimizde yaşanan sıkıntıları en aza indirme gayretindeyiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çelenk’ten Sel Bölgesinde Üçüncü İnceleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çelenk’ten Sel Bölgesinde Üçüncü İnceleme haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı