Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Celalettin Kolot isyan etti

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, kendisi hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi: "Artık yeter, haksızlıklardan bıktım."

Övünç ÖZDEM / İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Kulübü'nün 28 Ocak 2007 tarihinde olağan seçimli genel kurulu sonrası 18 kişilik yönetim kurulunda yer alan Celal Kolot, o dönemde kulübe maddi yardım yaparak futbol şube sorumlusu olduğu için eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Kolot, aradan geçen altı ayda yaptığı açıklamalarla medyada sık sık yer bulmuş ve kendisine yönelen eleştirilerde artmaya devam etmişti. Son olarak kulübün dış ilişkiler sorumlusu Mario Berk ile transfer dönemi süresince yaptıkları çalışmalarla yine spor gündeminin ilk sıralarında yer almışlardı.

Celal Kolot, şimdiye kadar kendisi hakkında yapılan eleştirilere, "Ben içimden geçeni saptırmadan söylerim. Bu durumdan rahatsız olanlar varsa yapacak bir şeyim yok. Ben böyle bir insanım" diyerek yanıt verse de, geçtiğimiz ay yapılan yönetim kurulu toplantısında, yönetici Gülnaz Arsel’in istifası ile sonuçlanan olay, Kolot için bardağı taşıran son damla oldu.

Kolot, Beşiktaş’ın yeni sezon formalarının tanıtıldığı dün gece Nevzat Demir Tesisleri’ndeki organizasyondan önce basın mensupları ile yaptığı sohbette artık yorulduğunu ve insanların kendisini yanlış tanımasından çok rahatsız olduğunu söyledi.

Kolot, ilk olarak Gülnaz Arsel ile aralarında geçen olaya değindi ve şunları söyledi:
"O gün yaptığımız yönetim kurulu toplantısında Gülnaz hanım ile ufakta olsa bir tartışma yaşadım. Ama Beşiktaş gibi bir kulübün yönetim kurulu toplantısında böyle olaylar çok doğal karşılanmalı. Kendisine sadece yapmış olduğu bazı açıklamaların kulübe zarar verdiğini ve daha dikkatli olmasını söyledim. Kesinlikle "lan" ifadesini kullanmadım. Daha sonra tartışma uzayınca toplantıyı terk ettim. Ben hiç kimseye, özellikle bir bayana bu şekilde davranmam. Ama sonuçta olay tamamen yanlış yansıtıldı ve kötü adam ben oldum."

Celal Kolot, hala devam eden transfer döneminde de Mario Berk ile birlikte tüm işlerini bırakarak Beşiktaş’a en iyi futbolcuyu almaya çalıştıklarını, ancak bu seferde adlarının komisyoncu olarak anıldığını söyledi.

Kolot ve Berk ayrıca takıma alınacak futbolcu konusunda hiçbir şekilde müdahalelerin olmadığını, sadece kendilerine teknik heyet tarafından isimleri verilen futbolcuların pazarlıklarını yapıp en uygun şekilde Beşiktaş’a kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Kolot şöyle konuştu:
"Son 2 aydır ben ve Mario tüm işlerimizi bıraktık ve Avrupa’da Beşiktaş’a en yararlı futbolcuyu en iyi fiyata almak için uğraşıyoruz. Ama bizim transferlere müdahale ettiğimiz ve bu konuda teknik heyetle ayrılığa düştüğümüz söyleniyor. Bu haberler tamamen gerçek dışıdır. Ben iş adamıyım. Futboldan da bir teknik direktör kadar anlamam. Bize isimler verilir, biz de o isimleri en uygun şekilde takıma katmaya çalışırız. Ben Tello’yu veya Cisse’yi nereden tanıyayım. Bize alın dediler, biz de aldık. Ancak transfere harcadığımız emeklere rağmen yanlış anlaşılıyoruz veya bilinçli olarak yanlış lanse ediliyoruz. Artık çok yoruldum. Altı aydır her gün yıpranıyorum. Şu an istifa etmeyi düşünmüyorum, ama bu şekilde de fazla devam edeceğimi sanmıyorum."

Dış ilişkiler sorumlusu Mario Berk de kendisi hakkında yapılan haberlerin ve bazı köşe yazılarının yalan yanlış ifadeler içerdiği dile getirerek, Kolot’un ifade ettiği gibi transferde teknik heyetin düşüncesi doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi.

Berk, "Bizler iş adamıyız. Futboldan da anlamamız gerektiği kadar anlarız. Hatta bana göre kulüp yöneticilerinin futboldan çok fazla anlamasına gerek yok. Çünkü biz teknik heyetin istediği futbolcuları en iyi rakamlara kadromuza katmaya çalışıyoruz. Ben transfer görüşmesi dışında sürekli yurt dışında iş görüşmeleri yapıyorum. Kimse bize işimizi öğretmeye kalkmasın. Tüm iyi niyetimizle Beşiktaş’a hizmet etmeye çalışırken adımız komisyoncuya çıktı. Bu durum beni de çok yıprattı. Benim de sabrımın bir sonu var" ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler