« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Celal Doğan:Hakan, turist olur

Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, FIFA'nın aldığı kararların uygulamasını ülke federasyonlarına bıraktığını belirterek, "Hakan bu yıl Pogon veya Fenerbahçe'de oynayamaz. Yalnızca turist olur." dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIFA KARARLARINI ÜLKE FEDERASYONLARI UYGULAR
Başkan Celal Doğan, FIFA'nın aldığı kararların ülke federasyonları tarafından uygulandığını belirterek, "FIFA kararları alıyor ve uygulamayı ulusal federasyonlara bırakıyor. Ülkemiz koşullarına göre, serbest kalma yaş sınırı olan 23 yaş çok az. Bu 26 veya 27 olmalı. Zaten bu kararlar uygulanırsa, Anadolu külüplerinin altyapı çabası boşuna gider. GASKİ Spor ve Büyükşehir Belediyespor'a milyonlarca dolar yatırdık, buradan Türk futboluna her yıl futbolcu yetiştiriyoruz. Bu kararlar uygulanırsa, altyapıya kilit vuracağız ve diğer kulüplerin yaptığı gibi yetiştirmeden hazırcılığa konacağız. Böylesi gelişme, inanıyorum ki, Türk  futbolunu geriye götürür, dinamitler." dedi.
  
HAKAN TURİST OLUR
Doğan, Hakan'ın Fenerbahçe'ye transferi konusunda son sözünü söylediğini, yeni bir gelişme olmadığını ifade ederek, "Herkesi kartlarını açık oynamaya, dürüst ve şeffaf olmaya bir kez daha davet ediyorum. Kimseye zorla, dayatmayla birşey yaptıramazsınız. Hakan'ı, Polanya'nın Pogon Kulübü'ne götürenler, şimdi götürdüklerini kabul etmiyor ve yalanlıyorlar. Hakan'ı biz mi götürdük? Daha fazla parayı biz mi teklif ettik? Büyük kulüpler örnek olmalı, etik davranmalı, şeffaf  hareket etmeli. Hakan bu yıl Pogon veya Fenerbahçe'de oynayamaz. Yalnızca turist olur." dedi.


DESIRE'YE DAVET
Bu arada Gaziantepspor Yönetim Kurulu, kulübe dönmek istediğini ileten eski oyuncuları Desire'yi Gaziantep'e davet etti.


Belçika Birinci Lig'inden Gent Turden'de oynayan ve Gaziantepspor ile bonservisi konusunda FIFA'lık olan Desire'ye, kulübü ile sorunlarını çözmesi halinde gelebileceği iletildi.


Öte yandan Gaziantepspor, Aydınspor'dan orta saha oyuncu Doğan ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.


"ÇALIŞMALAR MEMNUNİYET VERİCİ"
Takımın Kızılcahamam kampını da değerlendiren Doğan, çalışmaların olumlu bir havada sürdüğünü söyleyerek, "Kampın son derece başarılı ve olumlu geçmesi ve futbolcuların teknik kadroyla uyumu memnuniyet verici" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler