Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Celal Bayar Üniversitesi'nde kavga: 4 yaralı

  A.A
  05.05.2010 - 14:46 | Son Güncelleme: 05.05.2010 - 14:46

  Manisa'nın Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Demirci Eğitim Fakültesinde, bir kız öğrenciye cep telefonu mesajı gönderilmesi yüzünden çıkan kavgada 4 öğrencinin yaralandığını belirtti.

  Sezgin, kaymakamlıkta düzenlediği basın toplantısında, Demirci Eğitim Fakültesinde bir kız öğrenciye cep telefonu mesajı atılması yüzünden, öğrenciler arasında 2 gün önce başlayan gerginlik sonucu çıkan kavgayla ilgili bilgi verdi.

  Demirci Eğitim Fakültesinde okuyan bir kız öğrencinin cep telefonuna mesaj atan bir öğrencinin, Halıkent Parkı'nda 3 Mayıs Pazartesi akşamı, kızın erkek arkadaşı ve beraberindeki arkadaşlarıyla darp edildiğini, olaya karışanların emniyete götürüldüğünü, tarafların birbirinden şikayetçi olmadıklarını belirtti.
  Sezgin, aynı gece bu olay nedeniyle iki öğrenci grubunun Akıncılar Mahallesi'nde kavga ettiğini ve bir öğrencinin şikayetçi olması üzerine adli soruşturma başlatıldığını ancak olaya karışan öğrencilerin 4 Mayıs Salı günü bir araya gelerek barıştığını anlattı.

  Aynı olayla ilgili olarak dün gece de 2 ayrı darp ihbarı gelince polis ekiplerinin harekete geçtiğini belirten Sezgin, şunları söyledi:
  “Saat 03.15 sıralarında Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir ve Çevik Kuvvet ekipleri de ilçeye gelerek olayların büyümemesi için gerekli tedbirleri aldılar. Bir kız öğrenciye çekilen mesajın büyütülmesiyle, öğrenci gruplarının karşı karşıya gelmeleri sonucunda ilçenin çeşitli yerlerde olaylar meydana gelmiş ve toplam 4 öğrenci yaralanmıştır.”

  Olaylardan hemen sonra, Doğu illerinden gelen öğrencilerin Akıncılar Mahallesinde toplandığının tespit edildiğini kaydeden Sezgin, herhangi bir toplumsal olaya sebebiyet verilmemesi amacıyla, bu öğrencilerin ilçenin spor salonuna götürüldüğünü, burada kendisinin ve belediye başkanı İhsan Temel'in öğrencilerle görüşme yaptığını bildirdi. Sezgin, daha sonra öğrencilerin evlerine bırakıldığını ve olayların yatıştırıldığını belirtti.
  Diğer yandan kavga sırasında bıçaklanan Ahmet Gürsan (19) Salihli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
  Gürsan, gazetecilere yaptığı açıklamada 3 arkadaşıyla Tecelli Arı Parkı'ndan ayrılarak yürüdükleri sırada ellerinde sopa bulunan 5 kişinin kendilerine saldırdığını ve elini gömleğine götürdüğünde göğsünden bıçaklandığını anladığını kaydederek, “Sonradan öğrendim ki bu kişiler kavgaya gidiyorlarmış, bizim de onları engellediğimizi düşünmüşler” dedi.
  Olayla ilgili 5 kişinin ifadesinin alındığı kaydedildi.

  CBÜ REKTÖRÜ PROF. DR. ÖNCÜ, DEMİRCİ'YE GİDECEK

  Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Semra Öncü yaptığı açıklamada, olayın, münferit bir kız erkek meselesinin, öğrenci gruplarının katılması ile büyümesinden kaynaklandığını söyledi.

  Olaydan üzüntü duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Öncü, Demirci'ye giderek incelemelerde bulunacağını bildirdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı