Ege Haberleri

EGE

  Celal Bayar’da 32 mahkuma ders

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR, (DHA)
  03 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ocak 2012 - 21:57

  Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda cezalarını çeken 32 mahkum, Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda, “Hürriyetine kavuşan mahkumların bir an önce topluma kazandırılması ve motivasyonlarının artırılması” projesi çerçevesinde, öğrencilerle ‘Davranış bilimleri’ dersine girdi.

  Prof. Dr. Meltem Onay’ın önderliğindeki dersi, öğrenciler, bazı öğretim üyeleri, Cumhuriyet Savcısı Münire Koyuncu, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Caynak, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Katip Özen deç dinledi.

  Öğrenciler hazırladı

  Onay, “Dersimiz toplumsal sorumlulukla ilgili olan görevlerimizi yapmak adına bir proje. Konuyu öğrencilerimiz hazırladı ve kendileri sunacak. Mahkumlara farklı gözle bakıyoruz. Topluma farklı bakış açılarını kazandırabilirsek, onları topluma kazandırmak adına da çok şeyler yapabileceğimize inanıyoruz. Bu ilk defa yaptığımız etkinlik. Devamı gelecek. İlk defa mahkumlar üniversitemize geldiler” dedi.

  Umut kapısı açıldı

  Koyuncu da, Onay’ın daha önce yaşam koçu olarak cezaevine geldiğini belirterek, “Mahkumlara ‘yeni bir bakış açısı sağlayabilir miyiz, değişik bir dünya görüşü verebilir miyiz, bir umut açabilir miyiz?’ diye düşündük. Meltem Onay’ın çalışmaları bir umut kapısı açtı. Bu tür programlar devam edecektir” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından, CBÜ’lü öğrenciler slayt ve kısa filmler eşliğinde, arkadaşlarına ve mahkumlara bilmeceler ve çeşitli sorular sorarak davranış bilimleri hakkında eğitici konulara değindi. Dersin sonunda da öğrenciler müzik dinletisi sundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı