Gündem Haberleri

  'Çektirmeyeceğiz'

  Hürriyet Haber
  27.05.2011 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB), sağlık alanındaki çalışma koşullarını protesto ederek, ağız sağlığı alanında hekim seçme hakkı talep etti.

  TDB'ye bağlı diş hekimleri, Diş Teknisyenleri Derneği üyeleri ve diş hekimliği fakültelerinden öğrenciler, ağız sağlığı alanında hekim seçme hakkı için yürüyüş düzenledi.

  Galata Köprüsü'nün Karaköy ayağında toplanan gruptakiler, “Ağzınıza sağlık, emeğimize saygı” yazılı pankart açarak, çeşitli sloganlar eşliğinde Eminönü'ne yürüdü.

  DİŞ HEKİMLERİ SOKAKLARA DÖKÜLDÜ / FOTO GALERİ

  Burada açıklama yapan TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, diş hekimlerinin, halkın nitelikli diş sağlığı hizmeti alması için 24 bin kişilik kadroyla göreve hazır olduğunu belirterek, “Kamu-özel ayrımı yapılmadan halkımız eşit olarak diş sağlığı hizmetinden faydalanmalıdır” dedi.

  "HASTA HEKİMİNİ SEÇMELİDİR"

  Yücel, politikacıların, diş hekimleri ve vatandaşların taleplerini ciddiye alması gerektiğini ifade ederek, “Hastanın hekimini seçmesi engellenmemelidir. Her vatandaş, özel ve kamu ayrımı olmaksızın, istediği yerde bu hizmetten faydalanabilmelidir” şeklinde konuştu.

  Güvencesiz çalışma koşullarının hem hekimleri hem de toplum sağlığını etkilediğini dile getiren Yücel, şöyle devam etti:
  “Kamudaki yanlış performans uygulaması kaldırılmalıdır. Bu uygulama, eğitimin niteliksizleşmesi, akademisyen sıfatının erimesi anlamına gelmektedir. Bu da toplam kaliteyi düşürmektedir. Doktora yapan öğrenciler sigortasız çalışmaktan kurtarılmalı, teknisyenlerin tekelleşmeye karşı mücadeleleri desteklenmelidir.”
  Gruptakiler, açıklamanın ardından “Herkese parasız sağlık hizmeti” sloganı atarak dağıldı.

  Çektirmeyeceğiz

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı