İSTANBUL HABERLERİ

Çekmeköylü Çocuklara Ücretsiz Göz Taraması

IHA
27.10.2015 - 11:30Son Güncelleme :

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ VE KADIKÖY ŞİFA SAĞLIK GRUBU İŞBİRLİĞİ İLE YAPILAN ÜCRETSİZ GÖZ TARAMASINDA GÖRME BOZUKLUĞU TESPİT EDİLEN ÇOCUKLAR GÖZLÜKLERİNE KAVUŞTU.

IHA

Çekmeköy Belediyesi ve Kadıköy Şifa Sağlık Grubu işbirliği ile yapılan ücretsiz göz taramasında görme bozukluğu tespit edilen çocuklar gözlüklerine kavuştu.
Çekmeköy Belediyesi ve Kadıköy Şifa Sağlık Grubu işbirliği ile yapılan ücretsiz göz muayenesinde maddi durumu yetersiz 50 çocuk muayene edildi. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şehvar Nefesoğlu tarafından yapılan kontrol sırasında görme bozukluğu tespit edilen çocukların tedavi süreçlerini hastane ve Essilor firması ile çalışan Ipek, Isbir, Merve ve Opak Optik üstlendi. Kontrol sonrası bilgilendirilen ailelerin de çocukların hastalıklarının farkında olmadığı görülürken, çocukların gözlük ve lens ihtiyaçları firmalar tarafından temin edildi.
Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından misafir edilen ailelere çocuklarının göz sağlığı hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme sonrasında çocuklara numaralı gözlükleri ve çocuklara özel olarak üretilen güneş gözlükleri takdim edildi. 1 çocuğa lens takıldı. Çocukların 6 ayda bir kontrolleri yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Çekmeköylü Çocuklara Ücretsiz Göz Taraması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çekmeköylü Çocuklara Ücretsiz Göz Taraması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı