İSTANBUL HABERLERİ

Çekmeköy’de İhtiyaç Sahiplerine Yardımlar Devam Ediyor

IHA
06.07.2015 - 09:54Son Güncelleme :

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI EKİPLER, İLÇEDE SOKAK SOKAK DOLAŞARAK, GELİR SEVİYESİ DÜŞÜK AİLELERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN ÇALIŞIYOR.

IHA

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçede sokak sokak dolaşarak, gelir seviyesi düşük ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.
Çekmeköy’de, maddi durumu yetersiz ailelerin sofralarını bereketlendiren erzak yardımları da diğer yardımlar gibi aralıksız devam ediyor.
ERZAK YARDIMI NASIL YAPILIYOR?
Komşuların ihbarı, ailelerin kendi başvurusu ve 2009 yılından bugüne kadar gelen tüm başvuruların yeniden değerlendirmeleri sonucu, erzak yardımı yapılacakların listeleri düzenli olarak güncelleniyor. Güncellemelerde; mağduriyetin ortadan kalkması, ölüm, taşınma gibi ana kriterler değerlendirmeye anlıyor. Gerekli evraklarla ve belediye ekiplerinin ev tespiti ile mağduriyeti belirlenen ailelerin dosyaları, Çekmeköy Belediyesi Yardım Esasları Kurulu tarafından değerlendiriliyor. Yardıma uygun bulunan ailelere, ihtiyaç durumlarına göre tek seferlik, 3 ay ya da 6 aylık periyotlarla yardımlar ulaştırılıyor. Bu periyotlar sonunda ihtiyaçlılık durumu devam eden aileler yapılan güncellemelerde yeniden değerlendirmeye alınıyor.
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Belediye olarak maddi durumu yetersiz ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. İlk hedefimiz, ailelerin mağduriyetlerini gidermek. Öncelikle o ailenin düzenli bir geliri olması için belediyenin İstihdam Masası aracılığıyla çalışabilecek durumdaki aile bireylerine iş buluyoruz. Gönül ister ki bu yardımlara ihtiyacı olan kimse olmasın. Ama öyle hayatlar var ki, çalışacak durumda olmayanlarından tutun, bir kişinin çalıştığı yerde onlarca nüfusun barındığı evlere kadar… İşte bu durumlarda belediye olarak biz devreye giriyoruz. Ailenin neye ihtiyacı varsa onu karşılıyoruz. Bunların başından gıda yardımı geliyor. Evinde huzur içinde karnını doyuran bir aileye, çocuklarının önüne bir tas çorba koyabilen anne ve babanın mutluluğuna vesile olmak bizim için çok önemli. Dinimizin emrettiği gibi, parası olanlar olmayanların elinden tutsa, Zekatlar sadece Ramazan ayında değil yıl içinde verilse, aynı sokakta aç olduğunu bildiğin komşunla bir tencere aşını paylaşsa, ihtiyaçlı aileler için hayat daha kolay olacak. Komşular, çevrelerindeki yardıma muhtaç insanlar için hiçbir şey yapamıyorsa, belediyeye haber versinler. Ekiplerimiz hemen gidip ilgileneceklerdir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Çekmeköy’de İhtiyaç Sahiplerine Yardımlar Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çekmeköy’de İhtiyaç Sahiplerine Yardımlar Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı