Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Çekirge sıçrayamadı

FENERBAHÇE yine bildiğiniz gibi. En ufak bir organizasyon yok. Giray Bulak, Fenerbahçe’ye fazlaca özel bir önlem almamış.

Sadece Alex’i yarı alanında kontrol ettirdi. Aslında Ankaraspor’un defansının ortasında oynayan futbolcular ağır. Fenerbahçe, onların bu dezavatanjından fayadalanamadı. Faydalanamayı bırakın nerede top yakaladıysa geriden onların üzerine şişirdi. Tam onların istediği gibi, çıkıp çıkıp vurdular.

Zemin ağır, biraz kenarlara gitsen, biraz ver-kaç yapsan, biraz topları kenara alsan, biraz kaleye şut atsan, ağır Ankaraspor defansını zor duruma düşürürsün. Fenerbahçe kadrosundaki futbolcu kalitesiyle eğer bunları yapamıyorsa, kimsede kabahat bulmayacaksın.

Ankaraspor, ilk yarı ayağa top yaparak bayağı etkili oldu. İkinci yarı skoru koruma düşüncesi nedeniyle biraz geriye çekildiler. Fenerbahçe’nin attığı gol (pardon, Ankaraspor kalecisinin büyük hatasıyla yediği gol) bile Fenerbahçe’nin malı değildi.

Kaçınılmaz yenilgi

Maçta atılan 3 golü de Ankaraspor attı. Hakem oyuna çok tesir etmedi ama öyle şeyler verdi ki, futbolcular ona inanmadılar. Mesela, Serkan, Wederson’un altına yattı. Belki de Wederson’un boynu kırılırdı. Ama o Wederson’un aleyhine çaldı. Bunlar ufak hatalar olarak gözükür. Ama futbolcunun hakem üzerindeki itimatını azaltır.

Fenerbahçe, bu sezon futbol oynamadan çok kazandı. Zaman zaman şansı yaver gitti, zaman zaman hakemler yardım etti. Zaman zaman da kamuoyunda anti-patik duruma düştüler. Yapılan doğru tenkitleri de ne başkanları, ne de teknik direktörleri kabullenemediler. Ama futbolda ektiğini biçersin.

Dün akşamki sonuç bence sürpriz değil. Ankaraspor takımı vasat futbol oynadı. 11 oyuncu eşit şekilde mücadele etti. Birine daha fazla birine daha az yük binmedi. Ukalalık yapmadan oynadılar. Hakem faktörü de sahneye çıkmayınca Fenerbahçe’nin mağlubiyeti kaçınılmaz oldu.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI