« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çekirge

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Meriç ENERCAN

Gaziantep Kamil Ocak Stadı'nda dün akşam bir kupa klasiği vardı. Tam 4 sezondur birbiriyle eşleşmeyi alışkanlık haline getiren, Ankaragücü ile Gaziantepspor'un mücadelesi, bir başka deyimle çekirgenin sıçrama sayısıyla birlikte anılmaya başlamıştı. Çünkü son 3 eşleşmede de eleyen Gaziantepspor, elenen ise Ankaragücü'ydü. Bu düşünceden yola çıkarak daha çok savunma yapmayı tercih eden Başkent ekibi; saldıran ise evsahibi takımdı.

Maçın 5 ana noktası ise, Tarık'ın 27. dakikada altıpastan bomboş durumda dışarı vurduğu top, yine aynı takımdan Baidoo'nun 55. dakikada meşin yuvarlağı yan direğe nişanladığı pozisyon, 37. dakikada Deniz'in elleyip penaltı yaptığı, Preko'nun da dışarı attığı top, 77. dakikada Kennedy'nin boş kaleye vuramadağı gol şansı ve 79. dakikada eski A.Gücülü Ramazan'ın ayağından gole dönüşen toptu. Karşılaşmanın ilk 45 dakikası Gaziantepspor'un yeni transfer ettiği Ali İbrahim'e gol attırmak için yoğun çabası ile geçti. Kırmızı siyahlı futbolcular Gana'lı oyuncunun her pozisyonda golü bulması için herşeyi yaptı ancak başarılı olamadılar. A.Gücü ise ilk dönemde 7 oyuncusu ile adam adama oynayıp rakibe hareket alanı bırakmamak için iyi bir mücadele örneği sergiledi.

Türkiye'nin en yetenekli genç hakemlerinden Ali Aydın'ın mükemmel yönetimindeki bu ilk maç, yarı finalistin Ankara'daki rövanşta belirleneceğini ortaya koydu.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler