« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çekirge 1 sıçrayabildi!!!

Sevemedim seyircisiz oynanan maçları..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Futbolcular da hoşnut değillerdir mutlaka.Nasıl ki sanatçıları besleyen unsur alkışlarsa futbolcuları da tezahüratlar besler,kamçılar. Yoksa antrenmandan ne farkı kalır ki maçların..  

SEYCAN AKSU yazıyor


Futbola başka şeyler karıştırıldığı zaman böyle sevimsiz sonuçlar ortaya çıkıyor ve üç beş kendini bilmezin yaptıklarının cezasını gerçek futbol izleyicisi çekiyor. Artık bu kanayan yaraya dur denilmeli ve UEFA farklı cezalar uygulamalı. Fairplay..  Fairplay.. Fair-play..
Daum  "en iyi 11'i" ile sahaya çıktı.
Bunun nedeni hiç kuşkusuz Denizli maçı öncesi takımın durumunu görmek istemesi idi.Bir nevi süper lig öncesi son hazırlık maçı oldu bu maç.E tabii ilk maç skoruna rağmen rakibimizi küçümsemiyoruz imajı da oldukça şık durdu bence.
Tam maç sakin mi başladı derken  önce Macko'nun tehlikeli  gol girişimi, ardından da  9.dakikada Dos Santos'un  Deivid'in pasıyla sol çaprazdan attığı gol fikrimi değiştirdi.Böylelikle maç gerçekten başlamış oldu.Bu dakikanın ardından Macko'nun  kendini gösterme çabaları devam etti. Hızlanan ve "sertleşen" maçın 31. dakikasında Blica'nın Abraham'a yaptığı faul(!)  sonucu gördüğü kırmızı kart Fenerbahçe'nin sahada 10 kişi kalmasına neden oldu. Buna rağmen Fenerbahçe kendini geriye çekmedi ve Honved'i defansta adam tutmaya mecbur bırakarak şartları eşitlemeyi başardı.
İkinci yarıda Honved +1 konumunda olmasına rağmen maçı soğutmaya yönelik bir tutumla oyuna başladı.Güiza'nın 54.dakikadaki şutu sonuç vermedi,hemen ardından yine Güiza'nın atışıyla direkten dönen top oyunu soğutmaya çalışan takıma "daha bitmedi" der gibiydi..Bu pozisyonlar rakip takımın da canlanmasına neden oldu ve Fenerbahçe kalesinde tehlikeler atlatılmaya,tehlike çanları çalmaya başladı. Daum'un Vederson'un yorulduğunu fark etmesi sonucu Deniz Barış oyuna girdi. Ben Santos'un çıkmasını bekliyordum çok büyük efor sarfetmemesine rağmen yorulduğu gözlerden kaçmadı.Ama hoca bunu ertelemeyi daha uygun gördü.. Eee O hoca biz yorumcu olsun o kadar..
Fenerbahçe'nin  kaçırdığı ve kalesinde atlattığı pozisyonların ardından 86.dakikada Fritz, Volkanın alamayacağı topa çıkması sonucu adeta sağ kolu ile topu ağalara gönderdi.
Honved 1- Fenerbahçe 1
Fenerbahçe turu geçti..Ama bu oyunla ne kadar ilerleyebilir meçhul..
Bu gece iki önemli maç oynandı.Ve iki ezeli rakip Galatasaray ve Fenerbahçe lige ne kadar hazır olduklarını ve ne kadar "TAKIM" olabildiklerini sergiledi..Sonuç mu??Sonuç ortada..

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler