Dünya Haberleri

  Çekik gözlü birader

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çin uydularla yatak odalarını bile gözetliyormuş

  EŞİNİZLE sevişirken, arabanızı yıkarken, banyo yaparken ya da çok kızıp çocuğunuza sert bir tokat patlattığınızda Çinliler tarafından izleniyorsunuz. En azından Amerikalı bir uzmanının iddiası böyle.

  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ve Avrupa savunma kurumlarına uydu teknolojisi alanında geçmişte danışmanlık hizmetleri vermiş olan Dr. Wilson Grant, Çin'in son derece gelişmiş uydularla insanların özel yaşamlarını yakından gözlediğini ileri sürdü.

  Dr. Grant, ‘Çin uydu teknolojisi o kadar ilerledi ki, ekran önüne oturup kolunuzdaki bir sivrisinek ısırığının izini bile görebiliyorlar’ dedi. Grant, Çin'in bir düzine kadar ‘son derece gelişmiş’ uydusu bulunduğunu öne sürdü ve bunlar aracılığıyla perdeleri sıkı kapalı bir evin içinde bile nelerin olup bittiğini görebildiklerini söyledi.

  ZİNA VE TAYVAN

  Wilson Grant, uyduların asıl amacının savunma ve güvenlik tesislerinin gözlenmesi olduğunu, ancak, son dönemde, ‘düşmanını iyi tanı’ felsefesiyle ‘mahrem’ yaşamların izlenmesine ağırlık verildiğini belirtti.

  Amerikalı uzman Grant, bir Çin subayının, kendisine, Detroit'teki bir çiftin yatakta çekilmiş 60 kare fotoğrafını gösterdiğini ve bu fotoğrafların uydular aracılığıyla alındığını söylediğini aktardı. Dr. Wilson Grant, Çin subayının, yatakta çekilmiş olan fotoğraflarda yer alan kadının evli olduğunu ve yanındaki erkeğin de kocası olmadığını söylediğini ifade etti. Grant, Çin subayının, ‘bu adam tam dejenere olmuş, asla ülkesi için savaşmaz. Bu Amerikan sapkınlığının bir kanıtıdır’ dediğini kaydetti.

  Dr. Grant, Çinliler'in, uyduların gözlerini, Amerikan ruhunu ve bilinç düzeyini çözmek için çalıştırdıklarını, Tayvan uğruna ABD'nin Çin'e karşı savaşıp savaşmayacağını anlamak istediklerini söyledi. Wilson Grant, ‘Bütün Amerikalılar’ı uyarıyorum. Çin uydularının gözleri tam 24 saat üzerinizde. Pentagon, bu uyduları bombalayarak özel yaşamımızı bize iade etmelidir'' dedi.

  Güzellik okulları patlaması

  BUNDAN 30 yıl önce Çin'deki hakim ideolojiye göre güzellik, kötü bir burjuva alışkanlığıydı. Ancak geçen zaman içinde köprülerin altından çok sular aktı. Pekin Yönetimi, kapitalizmin bütün ‘‘kötü’’ alışkanlıklarını birer birer benimsedi. Gelişen moda sektörüyle birlikte üniformadan kurtulup modern kılıklara bürünen Çinli kadın şimdi de kendini güzelleştirmek için uğraş veriyor. Güzellik okullarıyla kozmetik ürünlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Pekin sokaklarını bu güzellik okullarının ilanları süslüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı