Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çeker giderim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Asbaşkan Ahmet Hamoğlu ile görüşen Fransız futbolcu, G.Birliği maçında, rakiplerinin kendisine tekme ve küfür yağdırdığını öne sürerek, <ı>‘Bana hakaret edilmesine dayanamam. Üzerime gelmeye devam ederlerse, Beşiktaş'tan ayrılırım’’ dedi.

Beşiktaş'ın olay adamı Nouma yine ortalığı ayağa kaldırdı. Hırçınlığı yüzünden sık sık kart gören ve ceza alan Fransız futbolcu, ‘‘Üzerime gelmeye devam ederseniz, çeker giderim’’ tehdidini savurdu. Gençlerbirliği maçında İsmail Güldüren'in suratına tükürdüğü için büyük tepki gören Nouma dün, aynı karşılaşmada taraftarla kapışan Nihat'la birlikte Asbaşkan Ahmet Hamoğlu tarafından kulübe çağrıldı.

Hamoğlu, Nouma ile yaptığı özel görüşmede, kendileri için centilmenliğin her zaman ön planda geldiğini vurgulayarak, ‘‘Sinirli hareketlerin takıma zarar vermeye başladı. Bir an önce kendine çeki düzen ver. Yaptığın hareketler için en azından taraftardan özür dilemelisin’’ dedi. Fransız futbolcunun, Hamoğlu'na cevabı bir hayli sert oldu.

Fransa'dan, ırkçılık ve kendisine yapılan kötü muamele nedeniyle ayrıldığını belirten Nouma şunları söyledi: ‘‘Rakiplerimiz her maçta bana tekme yağdırıyor. Bu yetmiyormuş gibi küfür ediyorlar. Gençlerbirliği maçında aileme küfür edip, onurumla oynadılar. Herşeye tahammül edebilirim ama bana hakaret edilmesine asla dayanamam.

Ben, formasını giydiğim takım için herşeyi yaparım. Ancak hiç kimsenin, onuruma dil uzatmasına izin vermem. Bana küfür ederlerse, aynı şeyi gene yaparım. G.Birliği maçında gördüğüm muamele bundan sonraki maçlarda da devam ederse, Türkiye'yi terkederim. Beşiktaş'ı çok seviyorum. Özellikle de taraftara hayranım. Ancak büyük baskı altındayım ve üzerime gelmeye devam ederlerse, ayrılırım.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler