« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çeker giderim

‘Bana karşı bir komplo var. Beni atletizmden koparmaya çalışıyorlar. Birçok Avrupa ülkesinden teklif aldım. Beni istemiyorlarsa açıkça söylesinler. O zaman ben de çekip giderim.’

Fevzi KIZILKOYUN-Uğur TENEKECİOĞLU / DHA
SON GÜNCELLEME
ATİNA Olimpiyatları öncesi doping kurallarını çiğnediği gerekçesiyle 2 yıl müsabakalardan men cezası alan, ancak bu cezası daha sonra 1 yıla indirilen milli atlet Süreyya Ayhan Kop, şok açıklamalarda bulundu. Kendisinin atletizmden kopartılmaya çalışıldığını ileri süren Süreyya, ‘Bana karşı bir komplo var’ dedi.

Ankara’da, eşi ve antrenörü Yücel Kop’un gözetiminde çalışmalarını sürdüren milli atlet, ‘Başka bir antrenörle de çalışmam. Böyle bir durum olursa kendilerine başka Süreyya’lar bulsunlar. Eşim istesin, bir saniye bile düşünmeden atletizmi bırakırım’ diye konuştu. Kendisine önce 2 yıl ceza verildiğini hatırlatan Süreyya, sözlerini şöyle sürdürdü:

Teklifler alıyorum

‘Baktılar, 2 yıl cezaya rağmen biz yılmıyoruz, bu sefer de eşimi Ceza Kurulu’na sevkettiler. Madem suçluydu, bugüne kadar neredeydiler? Bize karşı bir komplo var. Beni atletizmden koparmaya çalıştıklarını hissediyorum. Eğer böyle bir şey varsa çıkıp söylesinler. O zaman ben de çekip giderim. Birçok Avrupa ülkesinden teklifler alıyorum.’

Sorunlar yaşadığı dönemde Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay dahil olmak üzere hiçbir yetkilinin kendisini aramadığını da kaydeden milli atlet, ‘2 yıl ceza aldıktan sonra Atalay, beni aradı, ben de telefonuna çıkmadım. Galiba sevincini belirtmek için aradı. Beni zor günümde aramıyor, ceza aldıktan sonra arıyor’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz