« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çeker: Faikoğlu'nun istifasını sanki ben mi istedim?

İstanbul'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nı tek gümüş madalyayla tamamlayan Serbest Güreş Milli Takımı'nda görev yapan 9 kişilik teknik kadro arasından, sadece antrenör İsmail Faikoğlu istifa etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şampiyonayı 96 kiloda Serhat Balcı'nın kazandığı gümüş madalya ile kapatan Serbest Güreş Milli Takımı'nda, yönetim ve teknik kadro arasındaki bekleyiş devam ediyor. Takımdaki 9 antrenörden birisi olan İsmail Faikoğlu, revizyon kararını beklemeden 20 gün önce görevinden istifa ederken, teknik direktör Fevzi Şeker ile birlikte Ali Özen, Remzi Musaoğlu, Metin Topaktaş, Adem Bereket, Abdullah Çakmar, İshak İrbayhanov ile Murat Atmaca, takımdaki görevlerini sürdürüyor.

Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, “Faikoğlu'nun istifasını sanki ben mi istedim?” dedi.

Serbest Güreş Milli Takımı'nın, Türkiye'deki şampiyonada bekleneni veremediğini anımsatan Çeker, şöyle konuştu:
“Serbest Güreş Milli Takımı teknik kadrosunda mutlaka operasyon olacak. Her şey onların elindeydi. Takımın aşçısı, psikologu, antrenman programı her şey tamamdı. 'Biz geleli 4 ay oldu' diyerek kimse bunun altına sığınmasın. Serbest güreş takımını olimpiyatlara farklı bir teknik kadro ile hazırlamak istiyoruz. Ayrıca, bizim ayrı 4 sporcu kadromuz var. Serbestin durumunu zaten biliyorduk. Ancak, serbest takımın bekleneni verememesi nedeniyle, grekoromen takımın altın madalyalarına sevinemedik.”

Bekir Çeker, olimpiyat hedeflerinde sapma bulunmadığını da belirterek, “Biz olimpiyatlara tam kadro ile katılacağız. Bayanlarda ise 2 kota alacağımıza inanıyorum ve Londra'ya 16 sporcu ile gideceğiz. Bundan hiç şüphem yok” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz