« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çeker: Buruk sevinç yaşıyoruz

Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, Rıza Kayaalp'i Londra Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya kazanması nedeniyle kutlarken, buruk bir sevinç yaşadıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bekir Çeker, Rıza Kayaalp'in karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye adına ilk madalyanın geldiğini belirterek, “Rıza'yı tebrik ediyoruz, ilk madalya ondan geldi. Kendisinden altın bekliyorduk. Kübalı rakibi çok güçlüydü. İlk periyotta kolunu kaptırdı. Rıza genç bir sporcu, memlekete daha çok madalya kazandıracak” diye konuştu.

Londra'da güreş müsabakalarına kadar madalya alınamamış olmasının sporcular üzerinde baskı oluşturduğunu ifade eden Çeker, “Selçuk Çebi'nin kurası çok iyiydi. En kötü ihtimal 3. olurdu. Madalya alınmaması baskı oluşturdu. Daha önceki olimpiyatlarda halter, boks, güreş gibi madalya aldığımız müsabakalar önce oluyordu” diye konuştu.

Bekir Çeker, güreş müsabakalarının devam ettiğini hatırlatarak, “Yarın grekoromende 2 güreşçimiz mindere çıkacak. Kızımızdan da madalya bekliyoruz. Serbest güreşçilerimizin de başarılı olacağına inanıyorum. İnşallah altın madalya ile döneriz” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın, Rıza'nın müsabakasının ardından kendisini aradığını dile getiren Çeker, “Sayın Bakanımız ilk madalya için aradı. Kendisine teşekkür ederiz. Altın madalya ile dönmek isterdik. İnşallah serbestte daha başarılı olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz