« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çeker ateş püskürdü

Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, “Yıllar önce güreşle ilgilenen kişilerin bugün yaptığı yanlış, güreş ailesine mal edilemez” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bekir Çeker, bazı gazete ve televizyonlarda “Minder çetesi” adı altında yıllar önce güreş camiasının içinde olan kişilerle ilgili “tehdit ve şantaj” haberlerine yer verildiğini belirterek, bunun da güreşe mal edilmek istendiğini savundu.

Çeker, “İnsanlara yönelik baskı yöntemiyle suç işleyen her kim olursa olsun kınıyoruz. Adı geçen kişilerin daha önce güreş yapmış olması ise bizim için kabul edilemez bir durum. Olayın olup olmadığını bilmiyoruz. Bunun güreşe mal edilmesi camiayı şüphe altında bırakmaktadır. Adı geçen kişiler, yıllar önce güreşi bırakmış, camiayla da bağları bulunmamaktadır. Bazıları yılın büyük bir bölümünde yurt dışında yaşamaktadır. Bu kişilerin adının Türk güreşiyle yan yana getirilmesi, şu an güreşen ve hizmet eden kişilere zarar vermektedir” diye konuştu.

Güreşin Türklerin atasporu olduğunu ve insanların gönlünde ayrı bir yerde bulunduğunu vurgulayan Çeker, “Güreş, Türkiye'nin milli gururu olan, olimpiyatlarda ülkemize en fazla madalya kazandıran bir branştır. Böyle kabul edemeyeceğimiz olaylarla anılarak leke düşürülmeye çalışılmasına asla izin vermeyiz. Kendini bilmez kişilerin sergilediği davranışı, kimse güreş camiasına mal edemez” dedi.

Çeker, İstanbul'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na 3 ay gibi kısa bir sürenin kaldığını da anımsatarak, bu tür haberlerin şampiyona öncesi gündeme getirilmesinin de düşündürücü olduğunu sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler