« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çek git Bariç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Mustafa Doğan, Alman Milli Takımını'nın Dünya Kupası kadrosunda. Oynayacağı veyahut oynatılacağı yer, şimdiki Kemalettin'in Fener'de oynadığı yerdir. Sen ne yaptın, ne ettin hiç oynatılmayacak olan savunmanın soluna itiverdin. Bu futbolcu ne kadar iyi niyetli olursa olsun, sol ayağındaki beceri sıfır. Ama sen hala ısrar edip, aynı yerde oynatıp, Fener'in dibini dinamitlemeye devam ediyorsun.

LODOS GANİMETÇİSİ

Fenerbahçe ligin ilk yarısını çok açık farkla lider bitirmişti. İyi de oynasa, kötü de oynasa bu puan farkı kapanacak gibi gözükmüyordu. Ligin ikinci yarısında başta sen olmak üzere, ne yapıp edip, farklı avantajı zirvedeki yarışta tepetaklak ettiniz. Şimdi koskoca Fenerbahçe sizin lodoscular gibi ganimet toplayışına girmenizi mi bekleyecek...

Neymiş efendim... Galatasaray puan kaybedecek de F.Bahçe şampiyon olacak. Olmaz olsun böylesine gelecek şampiyonluk.

Elindeki avantajı vurdum duymazca rastgele savurup, sonra da el ipiyle kuyuya inmek, sana uygun düşse bile, bize ters gelir. Bunu bilesin.

Tanrı'nın bile gücüne gider.

Çünkü, böylesine imkanları elinin tersiyle itip kullanamazsan, sonuçta elbette başına geleceğe katlanmak zorunda kalırsın.

Şimdi sana en kısa zamanda gideceğin yere kadar yolun var diyorum.

Sakın ola ki, bir koluna Saffet Sancaklı'yı diğerine de Boliç'i takmayı unutma. Birlikte gidişiniz daha hayırlı olur.

TEZ ELDEN GİTMELİ

Högh de bu aralar, Doktor Kimbıl gibi saha içinde kaçakları oynuyor. Rakip takımlar Fener kalesine gol atmak için geldiğinde Högh nereye kaçacağını şaşırıyor.

Şimdi Fenerliler Tanrı'nın lütfuyla şampiyonluk bekleyecekler. Olacak iş mi bu. Golcü diye ümit bağladığın ayaklar, sahada kekelerse, Fener nasıl kazanıp şampiyon olur? Tüm umutlarını şansa bağlamış Fenerbahçe şampiyon olsa da, olmasa da o Otto Bariç gitmeli diyorum. Hem de tez elden gitmeli. Çünkü, artık onunla birlikte Fenerbahçe seyredilmez hale geldi.

Fenerbahçe önümüzdeki sezona yeni bir kadroyla start almalıdır. Aziz Yıldırım'la birlikte ekibinin işi elbette kolay değil.

Ve son olarak şunu söyleyeyim; Fenerbahçe formasını çıkartıp, ortalardaki herhangi bir lig takımına giydirseydik, ilk yarıdaki puan farkıyla şimdiden şampiyonluk türkülerini söylerlerdi...Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler