Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çek Cumhuriyeti'nde Türkiye'yi temsil edecekler

Bitlis'te kamp yapan Kayaklı Koşu Genç Milli Takımı'ndan 4 erkek ve 4 kız sporcu, 13-23 Şubat'ta Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak “Kayaklı Koşu Yıldızlar Şampiyonası”nda Türkiye'yi temsil edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kayaklı Koşu Milli Takımı Antrenörü Sedat Doymaz, Türkiye Kayak Federasyonu'nun (TKF) 2011 yılı faaliyet programında yer alan yarışma kapsamında, genç milli takımdaki 8 kız ve 15 erkek sporcunun, Bitlis'te kampa devam ettiğini bildirdi.

Kamp boyunca çalışmaların aralıksız şekilde süreceğini ifade eden Doymaz, şöyle konuştu:
“Kamp süresi toplam 19 gün olacak. Kampta 8 bayan ve 15 erkek sporcu var. Kayaklı Koşu Milli Takım Antrenörü Fikret Ören ile birlikte yoğun şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü önümüzde Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak olan Kayaklı Koşu Yıldızlar Şampiyonası var. Bu şampiyona 10 gün sürecek. Şampiyonaya 4 erkek ve 4 bayan sporcuyla katılacağız. Çek Cumhuriyeti'ndeki şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Çalışmalarımızda Kamp Eğitim Merkezi Müdürü Refik Avşar, Kayak Koordinatörü Kenan Aşit bize destek sunuyor. Kendilerine sundukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Diğer sporcularımız da Balkan Şampiyonlarına hazırlanıyor. Onların da çalışmaları çok güzel bir şekilde devam ediyor.”

Bitlis-Tatvan karayolu üzerindeki El-Aman Hanı mevkisinin çalışmalar için elverişli bir alan olduğunu dile getiren Doymaz, alanda kar ezme makinesi ve kar motorunun bulunduğunu, kapanan pistin sürekli açıldığını ifade etti.
Şampiyonada derece elde etmeyi hedeflediklerini kaydeden Doymaz, şunları söyledi:
“Her zaman olduğu gibi bu şampiyonada da derece elde etmeyi hedefledik. Derece alacağımıza inanıyorum. Pistimiz çalışmalar için elverişli ve güzel bir alan. Ayrıca TKF Başkanı Dr. Özer Ayık ve yönetim kurulu üyesi Mithat Yıldırım'a kayağa sunduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kayağı çok daha ileriye taşıyacaklarına inanıyorum.”
Kayaklı Koşu Yıldızlar Şampiyonasına bayanlarda Erzurum'dan Mintaha Turan, Hakkari'den Ebru Ören, Ağrı'dan Hicran Akpınar, Bitlis'ten Gurbet Yılmaz'ın katılacağını kaydeden Doymaz, erkeklerde ise Bolu'dan Mustafa Çetintaş, Erzurum'dan Mehmet Acar, Ağrı'dan Hamza Dursun, Muş'tan Ertan Altın'ın katıldığını ve bu sporcuların Çek Cumhuriyeti'nde Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.
Bitlis'ten ilk defa bir bayan sporcunun şampiyonalara katılmasının mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Doymaz, şunları kaydetti:
“İlimizinden ilk defa Gurbet Yılmaz şampiyonalara katılacak. Bitlis'ten ilk defa bir bayanın şampiyonaya katılmasından dolayı çok mutluyuz. Bitlis'te kayaklı koşu her geçen gün gelişiyor. Herkesin bu spora ilgi göstermesini istiyorum. Gurbet Yılmaz, şampiyonaya katılan ilk bayan sporcu olacak. Kendisini tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.”
(ŞT-BRN-SÇ)
14:04 08/02/11
"

Bunları da Beğenebilirsiniz