Gündem Haberleri

  Çek bir vampir kokteyli, kanlı olsun

  Hürriyet Haber
  01.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karadeniz kıyısındaki Bulgar kenti Vurshilo, vampir iskeleti dedikodularıyla çalkalanıyor. Vampir avcısı arkeologların açtıkları mezar ve kanalizasyonlardan göğüslerine demir kazık çakıldıktan sonra gömülen yüzlerce yıllık iskeletler çıkartılmıştı.

  Sonolarak yan kasaba Sozopol’daysa elleri bağlı ve vampirlerin en belirgin özelliği olan ön iki dişin söküldüğü iki iskelet bulundu.
  Ulusal Tarih Enstitüsü Direktörü Arkeolog Nikolai Ovcharov’a göre, daha önce de Bulgaristan’da vampir olduğu iddiasıyla çarmıha gerilerek öldürülmüş yüzlerce kişi bulunmuştu.
  Vampirler tarafından ele geçirilmekten korkan yöre halkı, yakınlarının mezarını da sık sık ziyaret edip vampirler tarafından lanetlenip lanetlenmediklerini kontrol ediyor.
  Öte yandan bu inanış, meraklı turistlerin de bölgeyi ziyaret etmesine yol açıyor. Köylüler bir yandan vampirlerden korkarken öte yandan turistlere vampir rehberliği yaparak para kazanıyor. Civardaki restoran ve barlarda şimdiden vampir kokteyli, vampir pirzolası gibi spesiyaliteler mönülere girmiş durumda.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı