Dünya Haberleri

  'Cehennemden cennete geldik'

  A.A.
  16.01.2011 - 10:52 | Son Güncelleme:

  Tunus'ta yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye'ye getirilen Türk vatandaşları, Atatürk Havalimanında yakınları tarafından sevinç gözyaşlarıyla karşılandı. Yolcular, "cehennemden cennete" geldiklerini söyledi.

  THY'ye ait özel uçakla İstanbul'a gelen 333 yolcu arasında bulunan ve Tunus'ta 4 yıldır yaşadığını belirten Vahit Ergenç isimli iş adamı da “Ülkede yolsuzluklar vardı. Halkın biraz daha sabırlı olması gerekiyordu. Devlet Başkanının gitmesi bir iş adamı olarak bizim için çok kötü oldu. Yağmalamalar var, halka da yazık. Türkleri çok seviyorlar ve iyi davranıyorlar. Olaylar için çok üzgünüz” diye konuştu.

  Oğlu Ahmet ile birlikte Türkiye'ye dönen İpek Tanju ise Tunus'a eşini ziyaret etmek için gittiğini belirterek, “En kötüsü helikopterlerle ateş açılması. Şu an her yer karışık. Tunus'tan kaçtık. Eşim Tunus'ta bankada çalışıyor, bütün bankaları yaktılar. Eşim orada kaldı. Oraya gitmem gerçekten çok zor” sözleriyle duygularını ifade etti.
           
  “ÜLKEMİZ CEHENNEME DÖNDÜ”

  Bir Türk’le evli olan, kızları Melek ve Rana ile İstanbul'a gelen Tunuslu Sonya İlyas da “Bizim Tunus çok güzeldi ama şimdi cehennem oldu. Her tarafta ateş var. Geceleri evlere saldırıyorlar. Onun için buraya geldik. Askerler koruyor ama hala çok tehlike var” şeklinde konuştu.

  Tunus'ta eşiyle birlikte havalimanı işletmecisi TAV'da çalışan Polonya asıllı Silvia Güney de Tunus'ta şartların çok kötü olduğunu, Türkiye’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

  Türk vatandaşlarından Mehmet Eker de “Cennete geldik. Orada yakıp yıkıyorlardı. Gece bir evde kaldık. Banyo kapısını kırdık ve ana kapıya dayadık. O şekilde yattık. Çok korktuk. Evlere saldırıp soyuyorlar” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı