« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cefasız sefa olmaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avusturya kampında futbolcularının adeta pestilini çıkaran G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, ‘‘Biz bu ağır idmanları yapmazsak onlar sahada canlı kalamazlar’’ dedi.

Rahatlıkları için

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, Seefeld kampında üç gündür toplam altı idman yaptırdığı futbolcularına dün izin verdi. İdmanlarda futbolcularına komando eğitimi yaptıran Terim, ‘‘Cefa olmadan sefa olmaz. Sezon başında bunları yapmak zorundayız. Onların rahatlığı için dayanıklılık, çabukluk ve kuvvet çalışması yapmaları gerekir’’ dedi.

Çaktırmadan...

Terim, bazı futbolcuların idmanlara adapte olamadıklarını da belirterek şöyle devam etti: ‘‘İdmanları bir taraftan eğlence haline getirip onları sıkmadan ama bu arada çaktırmadan yoruyoruz. Bu yorgunluk tatlı bir yorgunluktur. Ofluyan, puflayan var ama o kadar olacak. Herşey onlar için. Biz bunları yapmazsak onlar sahada canlı kalamazlar.’’

Dozaj artacak

Artık kondisyondan daha çok topla çabukluk idmanları yapacaklarını söyleyen Terim, ‘‘Sıra çok özledikleri futbol topuna kavuşmalarına geldi. Ama idmanlarımızın dozajı hiçbir zaman azalmayacak. Aksine daha da fazlalaşacak. Yeni sezonda bomba gibi bir takım seyrettirmek istiyorsak çok çalışmalıyız’’ diye konuştu.

KRALLAR ŞATODA

Yeni sezon hazırlıkları için Avusturya'da kampta bulunan ve üç gün içinde 6 yoğun idman yapan G.Saray'da Teknik Direktör Fatih Terim dün futbolcularına izin verdi. Bir günlük izinden faydalanan sarı kırmızılılar, Seefled'de gezintiye çıktılar. Sarı kırmızılı futbolculardan Tolunay, Okan, Fatih, Hakan Ünsal, Emre, Gürol ve Faruk, Seefeld'deki tarihi şatoyu gezdi.
Bunları da Beğenebilirsiniz