KONYA HABERLERİ

Çeçen Heyetten MÜSİAD Konya’ya Ziyaret

IHA
25.02.2015 - 13:15Son Güncelleme :

ÇEÇENİSTAN BAŞBAKAN YARDIMCISI HASAN HAKİMOV VE CUMHURBAŞKANI VEKİLLİ EMRUDİN EDİLGİRİYEV KONYA ZİYARETLERİ KAPSAMINDA MÜSTAKİL İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) KONYA ŞUBE BAŞKANI DR. LÜTFİ ŞİMŞEK VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Çeçenistan Başbakan Yardımcısı Hasan Hakimov ve Cumhurbaşkanı Vekilli Emrudin Edilgiriyev Konya ziyaretleri kapsamında Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.
Çeçen heyetle akşam yemeğinde buluşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Çeçenistan, bizim dini, tarihi ve kültürel bağlarımızın ebediyete kadar süreceği kardeş ülkedir. Bizler millet olarak ortak tarihe, ortak kültüre ve ortak dine ve ortak geçmişe sahip iki ayrı devlet fakat tek milletiz. Bizim için Konya ne anlam ifade ediyorsa Grozni de aynı şeyi ifade ediyor. MÜSİAD Konya Şubesi olarak geçtiğimiz yıl içerisinde Çeçenistan’a bir seyahat gerçekleştirmiş ve oradaki havayı teneffüs etmiştik. Şube olarak bu yıl içerisinde de Konyalı sanayicilerimizin ve üyelerimizin katılacağı bir gezi düzenlemeyi planlıyoruz. Bu gezimiz esnasında iş adamlarımızın yatırım ve işbirliği yapmalarını amaçlıyoruz. Ülkemizin yeni dünya düzeninde üstlendiği misyonun ve 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için bizler üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Bu noktada Türk Dünyası ile olan ekonomik ilişkilerimizi de geliştirmek üzere faaliyetler gerçekleştirmeye gayret gösteriyoruz” dedi.
Çeçenistan Başbakan Yardımcısı Hasan Hakimov da yaptığı konuşmada, “Misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Türkiye’ye ne zaman gelsek bu sıcaklığı duyuyoruz. Türkiye bizim ikinci vatanımız. Bizler tarihimizle, kültürümüzle, buraya aitiz. Konya bizim için manevi iklimiyle ayrı bir öneme sahip. Konya’dan birçok iş adamının Çeçenistan’da yatırımları var. Ancak biz bu yatırımları yeterli bulmuyor, Konyalı sanayicilerimizi yatırım yapmak üzere ülkemize davet ediyoruz. Biz ülke olarak sahip olduğumuz ortak değerleri ekonomik olarak da güçlendirirsek inanıyorum ki daha iyi işlere imza atacağız. Ülkemiz artık eskisi gibi değil günden güne gelişiyor. Birçok alanda yeni yatırımlar ve işbirlikleri yapılabilir. Türkiye son yıllarda ekonomide yakaladığı büyüme ile tüm dünyaya örnek olacak bir başarıya imza attı. Türkiye’nin başarısı bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bizim ülke olarak sizlerin desteğine her zaman ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Çeçen Heyetten MÜSİAD Konya’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çeçen Heyetten MÜSİAD Konya’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:12
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı