Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Cebinizdeki büyük tehlike

  Hürriyet Haber
  21.05.2010 - 16:58 | Son Güncelleme: 21.05.2010 - 06:49

  Her gün cebinizde taşıdığınız büyük tehlikeden haberdar mısınız? Hayır, konumuz telefon değil.

  Bilgi ve sistem güvenliği giderek daha büyük bir tehlike olmaya devam ediyor. Güvenlik devi McAfee, 2010 yılının ilk üç ayı boyunca incelediği tehlikeleri, hazırladığı özel raporu sayesinde kamuoyu ile paylaştı. Rapora göre güncel en büyük tehlike veri depolamak için kullanılan USB cihazlardan bulaşan solucanlar.

  McAfee, USB solucanlarını açık ara en tehlikeli zararlı türü olarak açıkladı ama geri kalan tehlikeler de göz ardı edilecek gibi değil. Giderek yaygınlaşan sosyal ağ siteleri ve bu sitelerde paylaşılan kişisel bilgiler hacker'ların büyük ilgisini çekiyor. Rapora göre en tehlikeli ilk beş zararlının geri kalanlarının tümü kullanıcı şifrelerini çalmayı hedefleyen virüsler ve Truva atları.

  Bunların yanı sıra 2010 yılı ile birlikte sahte vaatler taşıyan e-postalardaki artış da gözlerden kaçmıyor. İnternet üzerinden alınacak diplomaların tanıtımını yapan e-postalar genellikle Çin, Güney Kore ve Vietnam kaynaklı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu e-postalar diploma vaat etmelerine rağmen, tek yaptıkları inandırabildikleri kullanıcıların paralarını çalmak.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2010 YILINA DAMGASINI VURACAK 30 MÜTHİŞ CEP

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı