« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cebinden 500 bin Euro verdi Valencia'lı oldu

İspanyollar 5 milyon Euro verdi, G.Saray 5.5 milyon Euro istedi. Sarı kırmızılı kulübe aradaki fark kadar alacağını bağışlayan Mehmet Topal, kendi transferini kendi bitirmiş oldu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

VE Mehmet Topal Valencia’da... Hürriyet’in bir ay önce duyurduğu transfer sonunda gerçekleşti. Gerets döneminde G.Saray Yönetimi’nin 1 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek Çanakkale Dardanelspor’dan aldığı futbolcu, tam 5.5 milyon Euro’ya İspanya’nın dev kulübüne transfer oldu.

Yönetimden izin istedi

İki yıl önce Everton 8, devre arasında da Blackburn 6 milyon Euro’luk tekliflerle kapıyı çalmış, ancak G.Saray reddetmişti. Yöneticilerle görüşen ve “Avrupa’ya gitmek istiyorum. Bu sefer transferime izin verin” diyen Topal sonunda muradına erdi. Hatta hayalini gerçekleştirlmek için 500 bin Euro zarara uğramayı göze aldı.

Önce 6 milyon dediler

Galatasaray Yönetimi, önce 4 milyon Euro’luk teklif yapan Valencia’dan 6 milyon Euro bonservis bedeli istedi. Ancak İspanyollar, dün de devam eden transfer pazarlıkları sonrası Mehmet Topal için 5 milyon Euro’ya kadar çıktı. G.Saray ise 5.5 milyon Euro’dan aşağı inmeyince sarı kırmızılı futbolcu devreye girdi ve kulüpten alacağı olan 500 bin Euro’dan vazgeçtiğini bildirdi. 4 yıllık imzalayacak.

4 yıllık imzalayacak

Böylece aradaki 500 bin Euro’luk farkın karşılanmasıyla da anlaşma sağlandı. Transferi İspanyol kulübü tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra resmiyet kazanacak Mehmet Topal’ın Valencia ile 4 yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi. Galatasaraylı futbolcu, Gençlerbirliği maçı ile birlikte sarı kırmızılı formaya ve arkadaşlarına veda edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler