CDU'lu milletvekiline aileiçi şiddetten suç duyurusu

BERLİN
04.01.2015 - 16:00 | Son Güncelleme:

Başbakan Angela Merkel'in Genel Başkanı olduğu Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) Partisi'nin son dönemde yıldızı hızla parlayan Federal Meclis NSA Araştırma Komisyonu Başkanı Patrick Sensburg'a ağır suçlama.

43 yaşındaki Patrick Sensburg hakkında eski kız arkadaşı kendisini dövdüğü gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Başbakan Angela Merkel ve Almanya'da üst düzey bürokratların da aralarında bulunduğu milyonlarca kişinin telefon ve maillerini dinleyen Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) Almanya'daki faaliyetleri incelemek üzere kurulan Federal Meclis NSA Araştırma Komisyonuna başkanlık da yapan Hukuk Profesörü Sensburg'a eski sevgilisi adam yaralamak ve aileiçi şiddetten suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

İkili arasındaki kavganın 15 Aralık'ta Berlin'de kaldıkları evde çıktığı öğrenilirken, genç kadının ile Sensburg arasında başlayan tartışmanın kavga dönüştü.

Genç kadın polise yaptığı suç duyurusunda, Sensburg'un kendisini dövdüğünü, duvara çarptığını, yere attığını ve sonrada kolundan tutup zorla evden kovduğunu iddia etti.

Delil olarak da polise doktordan, darp edildiğine dair aldığı raporu da sundu.

CDU'lu milletvekili ise yaşananlarla ilgili “Aramızda kavga çıktı. Ancak ben onu ne dövdüm, ne de yere çarptım. Başlayan kavganın son bulması için evden kovdum” dedi. Üç aydan beri birlikte olan ikilinin arasında neden kavganın çıktığı ise öğrenilemedi. Polis, suç duyurusunu savcılığa sevk etti. Savcılık Sensburg hakkında soruşturma başlatabilmesi için öncelikle Federal Meclis'ten milletvekili Sensburg'un dokunulmazlığının kaldırılmasını talep edecek.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı