ADANA HABERLERİ

ÇDSO'dan 'Bahara Merhaba' konseri

DHA
28.03.2016 - 15:36Son Güncelleme :
DHA

ÇUKUROVA Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) 1 Nisan'da 'Bahara Merhaba' konseri verecek.
Konsere, nefesli sazlar sanatçısı Atilla Şentin ve piyanist Ali Aykaç konuk solist olarak katılacak. Caz ve popüler müzik eserlerine yer verilecek konseri Letonya doğumlu şef Gints Glinka yönetecek. Konser Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda saat 20'de başlayacak.
ÖZEL SOLİSTLER
Solistlerden Atilla Şentin, müzik yaşamına klarnet ile başladı. Saksafon çalışmalarıyla kariyerine devam eden sanatçı, alto saksafon için yazılmış bazı eserlerin Türkiye'de ilk seslendirmelerini gerçekleştirdi. CSO'dan 2013 yılında yaş sınırlamasından emekli olan sanatçı Ankara nefesli sazlar beşlisi konserlerinin yanısıra solistik çalışmalarına da devam etmektedir.
Diğer solist, piyanist Ali Aykaç Tarsus doğumlu. Sanatçı, doğuştan gelen yüksek oranda görme kaybının devam etmesi nedeni ile 3'üncü sınfta Gaziantep Görme Engelliler Okulu'nda öğrenimine devam etti. Öğretmenleri tarafından yeteneği fark edilerek, özel ilgiyle müzik çalışmalarına başlatıldı. 1979'da Ankara Konservatvuarı sınavına girdi. Gösterdiği üstün başarıyla jüriyi etkiledi. 'Bu çocuk görmeden notaları nasıl okur' gibi itirazlara rağmen piyanist Mithat Fenmen'in çabalarıyla konservatuvarın piyano bölümüne kabul edildi. 2009 yılında sahnelenen 'Seslerle Anadolu' adlı oyunun müziklerini yaptı. Proje daha da büyütülerek 'Anadolu Sihri' adını aldı.

ADANA,(DHA)
EŞ(28.3.2016 FOTOĞRAFLI)

13.43 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden ÇDSO'dan 'Bahara Merhaba' konseri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇDSO'dan 'Bahara Merhaba' konseri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı