Gündem Haberleri

  CD’de Türk devrim tarihi

  Hürriyet İnternet
  28.08.2006 - 10:16 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de etkileşimli eğitim alanında dikkate değer açılımlar yapan EuroSoft, BigSoft markasıyla Türk devrim tarihini kronolojik sıra ile anlatan “İnkılap Kronolojisi” isimli programı satışa sundu. Program, Atatürk’ün hayatını ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm evrelerini detaylı bir şekilde tarih sırasına göre eş zamanlı olarak anlatıyor.

  EuroSoft Pazarlama Müdürü Mahmut Karcı, iki yıl önce satışa çıkan “Cumhuriyet” oyunu ile büyük bir satış başarısı yakaladıklarını belirterek, “Atatürk’ün ve inkılap tarihimizin gelişimi paralellik taşıyor. Şimdiye kadar her ikisini birbirinden farklıymış gibi öğrendik. EuroSoft olarak uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, 12 yıllık emeğin ürünü olan bu proje bizim için çok önemliydi. Cumhuriyet oyunundan sonra Kurtuluş Savaşı’nın tüm detaylarını belgeleri, fotoğrafları ve video görüntüleri ile sunuyoruz. 7’den 70’e İnkılap Tarihimizi yeniden öğrenmek ve bilgilerimizi tazelemek isteyenler için önemli bir kaynak” dedi.

   

  İnkılap Kronolojisi programı Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlkin Başar Özal tarafından, yaklaşık 12 yıllık bir araştırmanın sonucunda ortaya çıktı. Eserde bin 500’e yakın birinci ve ikinci el kaynaktan yararlanıldı. Ancak teknik olanaklar nedeniyle kullanılan bilgilerin, verilerin ve alıntıların kaynağı ile ilgili dipnot vermek yerine kaynakça bölümünde toplandı.

   

  Programda neler var?

   

  Atatürk’ün hayatı ve inkılap tarihinin birbirini tamamlar nitelikteki kronolojileri

  - Yeni başlayanlara öncü, bilenlere tamamlayıcı

  - Antlaşmaların ve kanunların orijinal metinleri

  - Kurulmuş olan hükümetlerde görev alan başbakan ve bakanların isimleri

  - Kurtuluş Savaşında silahlı mücadeleye katılan komutanların savaşlara göre ayrılmış tam listeleri

   

  İnkılap Kronolojisi programı KDV dahil 20 YTL’den satılıyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı