Ege Haberleri

EGE

  CBÜ’de laparoskopik üroloji ameliyatı

  M. Hakkı ÖZBAYIR MANİSA, (DHA)
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CELAL Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) laparoskopik yöntemle üroloji ameliyatları başladı.

  CBÜ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Bilal Gümüş ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Bilgehan Yüksel’den oluşan ameliyat ekibinin, laparoskopik cerrahi tekniği ile gerçekleştirdiği operasyon başarıyla tamamladı. Ameliyat sonrası genel durumu iyi olup bir komplikasyon gözlenmeyen ve ertesi gün ayağa kalkıp dolaşmaya başlayan hasta taburcu edildi.

  Prof. Dr. Gümüş, “Bu cerrahi tekniğin tercih edilmesinde hastanın genç olması, daha önce hiçbir ameliyat geçirmemiş olması, laparoskopik tekniğin çok daha az iz bırakması ve ameliyat sonrası hastanın ayağa kalkma ile iyileşme sürecinin çok daha kısa olması etkili oldu” dedi.

  Gümüş, teknolojik imkanların tıpta her geçen gün daha fazla kullanılır hale geldiğini ve bu sayede ameliyatların hasta için çok daha az zarar verici yöntemlerle yapıldığını vurguladı. Prof. Dr. Gümüş, “Biz de bu imkanlardan birisi olan laparoskopik cerrahi tekniği yapılabilen üroloji ameliyatlarını Manisa halkı başta olmak üzere, tüm Ege bölgesi halkının imkanına sunuyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı