Ege Haberleri

  Cazın ustaları Cunda'da konser verdi

  İZMİR, (DHA)
  17.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tolganay Sanat Hanı ve Virginia Commanwealth University İşbirliği ile düzenlenen, Soyer Kültür Sanat Fabrikası'nda (SKSF) başlayan Uluslararası İzmir Caz Kampı'na katılan cazın ustaları bu kez Cunda Adası'nda Ortunç tesislerinde caz severlere unutulmayacak bir konser verdi.

   Cazın ustaları klasik cazın yanı sıra Güney Amerika ezgileriyle izleyenleri cazın gizemli dünyasına götürdü.

  Dünyada konularında da sayılı caz sanatçılarından olan vokalde Katja Cruz, bateride Howard Curtis, gitarda Adam Larrabee, piyanoda Bob Hallahan, trompette Victor Haskins ve basta Andrew Randazzo'nun oluşturduğu “Jazz Masters” gurubu caz severlere ve tatilcilere cazın nasıl yapıldığını gösterdi. İzmir Caz Kampı'nda önce teorik bilgi veren usta cazcılar daha sonra SKSF'nin atölyelerinde genç müzisyenlere ilgilendikleri müzik aleti ile uygulamalı ders yapıyorlar. Cazın ustaları istek üzerine Ayvalık Cunda Adası'ndaki Ortunç Tesisleri'nde müzikseverlerle buluştu. Konser önce Piyanoda Bob Hallahan'ın eşlik ettiği Katja Cruz'un bir şarkısıyla başladı. Daha sonra sahneye cazın ustaları çıkarak klasik cazdan örnekler sundu. Zaman zaman Katja Cruz'un sahneye çıkarak bosonava ve Güney Amerika ritimlerinde söylediği şarkılar izleyenlere güzel anlar yaşattı.

  Grubun gecenin geç saatlerine dek süren konseri büyük alkış aldı. Önümüzdeki Cuma günü yine aynı tesiste bu kez cazın ustalarının oluşturacağı başka bir grup sahne alacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı