Ege Haberleri

EGE

  Caza doyuracaklar

  İZMİR, (DHA)
  20.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Kültür ve Sanat Eğitim Vakfı’nca (İKSEV) bu yıl 18’incisi düzenlenen İzmir Avrupa Caz Festivali, 2-16 Mart arasında kutlanacak. Etkinlik kapsamında sekiz konser, beş seminer, bir sergi olacak.

  İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, festivalin 2 Mart Çarşamba günü saat 20.30’da İtalyan Egg Project Quartet’in konseriyle başlayacağını söyledi. Sarper, “Daha önce de İzmir Avrupa Caz Festivali’nde konser veren ve atölye çalışmaları yapan Roberto Nannetti (gitar), Franco Fabbrini (bas), Francesco Petreni (davul&perküsyon) ve Mirco Mariottini’den (klarnet) oluşan topluluğa konuk sanatçı olarak piyanist Alessandro Giachero ve trompetçi Mirco Rubegni eşlik edecek. İzmir İtalyan Konsolosluğu’nun katkılarıyla gelecek topluluk bir haftalık caz sınıflarını da yönetecek” dedi.

  İlk kez destek verecekler

  Bu sene festivale Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği ve Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’nun ilk kez destek vereceğini belirten Filiz Eczacıbaşı Sarper, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 18’inci İzmir Avrupa Caz Festivali, caz eğitimi açısından da önceki yıllardan farklı olacak. Üç günlük geleneksel açık caz orkestrası atölyesi çalışması bu sene akademik düzeye yükseltilerek bir hafta süreyle yapılacak. Atölyeye katılacak genç cazcılar, festival programında yer alan final konseriyle belki de ilk kez uluslararası bir sahnede çalma fırsatı bulacak. Atölye çalışmaları ve seminerlerin dışında etkinliklerinin tümü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak” diye konuştu.

  Kapanış konseri Oğur’dan

  Organizasyonun kapanış konserini Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli caz sanatçılarından biri olan Erkan Oğur’un yapacağını kaydeden Sarper, sözlerini şöyle tamamladı:“Anatolian Blues projesinde Oğur’a Ozan Musluoğlu (bas), Turgut Alp Bekoğlu (davul), Engin Recepoğulları (saksafon), Çağrı Sertel (keyboards), Sinan Cem Eroğlu (kaval), İzzet Kızıl (perküsyon), Tarık Aslan&Erbane Takımı, Volkan Çanakkaleli (asma davul) eşlik edecek.”

  BİLET FİYATLARI

  Festivalin biletleri 18 Şubat’ta biletix gişelerinde satışa çıkacak. Açılış ve kapanış konserleri tam 100, 50, 25 TL, diğer konserler 25 TL. İndirimli biletler ise tüm konserler için öğretmen, öğrenci, emekli ve 60 yaş üstü 12.50 TL. Festival Kombine: 200 TL, Genç Kombine: 75 TL. Kombine biletler 18 Şubat-2 Mart arasında satışa sunulacak. En az 20 kişilik gruplara yüzde 20 indirim uygulanacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı