Ege Haberleri

  Caz Günleri

  Hürriyet Haber
  22.05.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi’nin düzenlediği Ege Caz Günleri’nde Altuğ Dilmaç ve ekibi cazseverlere unutulmaz bir konser verdi.

  EGE Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Ege Caz Günleri’nin ikinci gününde Altuğ Dilmaç ve ekibi keyifli bir konser verdi.

  Pop tekniği

  Prof. Dr. Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde caz, pop ve napoliten müzik türlerinden seçilmiş şarkılar opera ve pop tekniği ile birleştirilerek caz severlerle buluşturuldu.

  Zorlu yollar

  Katılımın yoğun olduğu konserde günün anlam ve önemini belirten Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün Türk milleti ve ülkesi için verdiği mücadelenin anlatıldığı slayt gösterildi. Altuğ Dilmaç ve ekibi slayt gösterimi sırasında Cumhuriyet’in kurulması aşamasında aşılan çetin ve zorlu yola itafen ölümsüz Ozan Aşık Veysel’e ait olan Uzun İnce Bir Yoldayım türküsünü seslendirdi. Şarkı aralarında Altuğ Dilmaç’ın esprili bir şekilde anıları anlatması konsere renk kattı.

  Teşekkür mesajları

  Konser sonunda konuşan Opera Sanatçısı Altuğ Dilmaç “Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 90. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadınız, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı