« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Caz Festivali'ne eşlik eden caz fotoğrafları

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği 6. Uluslararası İstanbul Caz Festivali bugün başlıyor. Festival çerçevesinde düzenlenen etkinliklerden biri de, fotoğraf sanatçısı Fethi İzan'ın The Marmara İstanbul Opera Sanat Koridoru'nda açacağı ‘‘Cazın Sihirli Yüzleri’’ adlı fotoğraf sergisi.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı mezunu İzan, fotoğraflarıyla birçok ulusal ve uluslararası sergiye katıldı ve çeşitli ödüller aldı. Fethi İzan'ın bugün 18.00'de The Marmara İstanbul'da açılacak sergisinde, 1989'dan bu yana İstanbul'a gelmiş önemli caz sanatçılarının, konserler sırasında özel tekniklerle çekilmiş görüntüleri yer alıyor. Kimler yok ki aralarında: John McLaughlin, Jan Garbarek, Miroslav Vitous, Tito Puente, Eberhard Weber, Don Byron, Marcus Miller, Ben Harper, Michael & Randy Brecker, Al Di Meola, Stanley Clark, Jean Luc Ponty, Jamaleddin Tacuma, Wynton Marsalis, John Surman, Abdullah İbrahim, Chic Corea, Joshua Redman, Dead Can Dance ve Gerry Mulligan.

6. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde The Marmara İstanbul'da misafir edilecek caz sanatçılarının da ziyaret edeceği sergi, 22 Temmuz'a kadar günün her saati The Marmara İstanbul Opera Sanat Koridoru'nda izlenebilir.

The Marmara İstanbul-Taksim. Tel: (0212) 251 46 96


Bunları da Beğenebilirsiniz