"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Çayyolu mahrumiyet bölgesi mi oldu

ÇAYYOLU’nda tam bir yıldır elektrik aboneliği için yaptığımız müracatımıza Başkent Elektrik AŞ’den; bölgenin sorununun giderilmesi için 15826 nolu aydınlatma projesinin hazırlandığı, ihaleye çıkartılacağı söylenmiştir. Ancak bunun ne zaman olacağı sorumuza cevap verilmiyor.

Bölgede aydınlatma direkleri yok. Mahrumiyet bölgesi sanki.
Büyükşehir Belediyesi zaten bölgemize hizmet vermiyor. Asfalt taleplerimize; ‘program dahilinde yapılacaktır’ demekte. Bu program ne zaman o da belli değil.
İlgili tüm yerlere yaptığımız müracatlar bir kısır döngüye dönüşmüştür.
Bölgemize sahip çıkılması gerekiyor, sorunumuz kamusal bir sorundur.
 Dr. Ufuk ÖZDEMİR

15 gün içinde 2750 TL zam

PEUGEOT yetkili satıcısından eşime Peugeut 508 almak için yaptığımız görüşmede 63.800 TL karşılığında anlaşmaya vardık. Kendilerine 3.000 TL kapora verdik ve yazılı sözleşme yapıp, araba tesliminde geri kalan 60.800 TL’yi ödemek üzere sözleşmeyi karşılıklı olarak imzaladık. Arabayı 15-20 gün sonra vereceklerini söylediler. 19 Mayısta tekrar satış yerlerine gittiğimizde arabanın geldiğini fakat ‘fiyatın 2750 TL artığını’ söyleyip, benden aradaki farkı istediler. Bende kendilerine imzaladığımız sözleşmede ‘zam artışı ve kur farkından doğan artış maddesi olmadığını’ bu farkı ödemeyeceğimi söyledim. Satış müdürleri sözleşmeyi iptal etmemizi ve verdiğimiz kaporayı iade etme teklifini iletti. Ben bunu kabul etmeyip, yaptığımız sözleşmeye sadık kalmalarını istedim.
Daha önce de buna benzer şikayetleri yazmıştınız.
Bu bir kandırmaca mı?
Böyle mi kar ediyorlar?
 Hilal GEZGİN

Nezaketsizliğin gereği yapıldı

ANKARA Özel Halk Otobüsleri Esnafı Odası Başkanlığı ‘Biraz nezaket’(24.5.2011) başlıkla yazımız üzerine; “Odamıza bağlı olarak çalışan 06 YV 602 plakalı özel halk otobüsü ile ilgili bir yolcumuzun şikayeti üzerin; belirtilen tarih ve saatte çalışan personel tespit edilmiş olup, personele 25.5.2011 tarihinden itibaren 15 gün süreyle ‘işten men’ cezası verilmiştir. Yolcumuzun hassasiyetine teşekkür eder saygılarımızı sunarız.” şeklinde açıklama yaptı.

KISA... KISA....

ANKARA Estetisyenler Derneği ve İstanbul Güzellik Uzmanları ve Eğitim Kurumları Derneği bugün 10.00’da Anıtkabir ziyareti ve 13.00’de Kızılay Sakarya Caddesi’nde yürüyerek; ‘IPL foto epilasyon’ uygulamasına dikkat çekecekler.

 UĞURCAN Akyüz’ün bugün açılacak ‘Dünyanın Renkleri’ isimli sergisi 7 Hazirana kadar Hacettepe Üniversitesi Ahmet Göğüş Sanat Galerisi’nde izlenebilir. (H.Ü. Kültür Merkezi Sıhhiye Yerleşkesi)

X