« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çaykur Rizespor'un hocası Sakıp Özberk zaman istedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yeşil-mavili ekibin bu sezon iki maçını izlediğini ifade eden Özberk, “Yakaladıkları pozisyonları değerlendiremeyerek kaybettiler. Daha yardımlaşmalı, koordineli, kollektif görüntü çizmelerini beklerdim. Daha bireysel oynadıkları izlenimi oldu bende. Eksik olarak bunları gördüm. Bunlar zaman içinde düzelecek şeyler” diye konuştu.
Ligde dört büyüklerin dışındaki takımların kalite olarak birbirlerine yakın olduklarını kaydeden Özberk, şöyle devam etti: “Geçmiş yıllarda küme düşecek takımları sayabilirken bu yıl bunu söylemek zor. Bu nedenle küçük farklar çok önemli hale geliyor. Biz de küçük farkları oluşturmak için daha çok çalışacağız. Birlik beraberliği oluşturmak için kenetleneceğiz. Birbirimize güvenip inanacağız. Bu faktörler ön plana çıkarsa, diğer takımlardan farkımızın ortaya çıkacağını düşünüyorum.”


Başarılı bir Çaykur Rizespor ortaya çıkarmayı hedeflediklerini belirten Özberk, “İki maç kazanırsak ligde nerelerde olacağımız ortada. Üst üste seri galibiyetler gerekli. Bizim öncelikli hedefimiz, içinde bulunduğumuz durumdan kurtulmak. Sahamızdaki maçları kazanacak bir görüntü çizmeyi hedefliyoruz. Bunu başarabilirsek fazla telaşa gerek yok” dedi.

Özberk, seyirciden destek beklediklerini de vurgulayarak, “İyi bir takım seyredecekler. Koşan, mücadele eden, kazanmak için her çareyi arayan bir takım görüntüsü çizeceğiz. Sonuç tabiki bunlarla belirlenmiyor. Ama kaybetsek bile (eyvah, yazık oldu bu takıma) dedirtebilecek düşünce oluşturursak başarı yakalarız” diye konuştu.
Türkiye'de seyircinin istediği sonucu bulamayınca takımlarının aleyhinde tezahüratta bulunduğunu savunan Özberk, “Avrupa'da seyirci, 5-0 geride bile olsa takımına destek oluyor. Olumsuz tezahürat futbolcuya olumsuz etki eder. Seyircisiz başarı geleceğine inanmıyorum. Çalışmalarımızın ürünlerini almak için seyirci tezahüratına ihtiyacımız var. Bizi yanlız bırakmayacaklarına inanıyorum” dedi.


Öte yandan, Özberk'in yardımcılıklarını Murat Atik, Erdoğan Yılmaz ve kaleci antrenörü Fatih Yılmaz'ın yapacağı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler