« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çaykur Rize'nin hedefi galibiyet

Bank Asya 1. Lig'de pazar günü sahasında Konyaspor'u ağırlayacak olan Çaykur Rizespor'un basın sözcüsü Aykut Ferah, Konyaspor maçını kazanarak galibiyet serilerini sürdürmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ferah, yaptığı açıklamada  Konyaspor'un iyi bir ekip olduğunu belirterek, “Ligin iki güçlü ekibi karşı karşıya gelecek. Futbol adına sahada maçın başından sonuna kadar çekişme olacağını düşünüyorum. Seyircimizin de desteğiyle son haftalardaki çıkışımızı koruma amacındayız. Konyaspor maçını kazanarak galibiyet serimizi sürdürmek istiyoruz” dedi.

Bank Asya 1. Ligin her sezon olduğu gibi bu sezon da çok çekişmeli geçtiğini vurgulayan Ferah, “Ligde sekiz hafta geride kalmasına rağmen hiç kopma olmadı. Lig lideri ile 10. sıradaki takım arasında üç puanlık bir fark var. Bir maç kazanan veya kaybeden takımın sıralamadaki yeri çok değişiyor. Bu lig çok kaliteli ve zor. Mücadele eden, disiplinden kopmayan takımların başarılı olacağı bir lig. Biz de sezon sonuna kadar birlik ve bütünlük içerisinde mücadelemizi sahaya yansıtarak başarılı olmak istiyoruz” diye konuştu.

Ferah, Konyaspor maçının gündüz oynanacağını dile getirerek, şunları söyledi:
“Kendi sahamızda oynadığımız karşılaşmalarda istediğimiz seyirci topluluğunu tam olarak arkamızda göremedik. Seyirci desteği ev sahibi takımlar için çok önemli. Taraftarın olumlu desteği takımın moral gücünü ve mücadele isteğini artıracaktır. Bize her şartta maça gelerek destek verenlere teşekkür ediyoruz. Maça gelmeyenleri ise artık bu karşılaşmada takımlarına destek olmaya bekliyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz