ZONGULDAK HABERLERİ

Çaycuma'da kıraathane ve çay ocakları denetlendi

DHA
30.03.2016 - 14:40Son Güncelleme :
DHA

Yeliz ALAGÖZ/ÇAYCUMA(Zonguldak), (DHA)- ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçesi'nde zabıta ekiplerince 40 kıraathane ve 21 çay ocağında denetim yapıldı.

Çaycuma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın gıda güvenliğini salamak amacıyla denetimlerde bulundu. Toplam 40 kıraathane ve 21 çay ocağında denetim yapıldı. Eksikliği bulunan esnaflara gerekli uyarılar yapılarak, uymaları gereken kurallar hatırlatıldı. Bazı esnaflara yasal süre tanınırken, sürenin sonunda, eksiklikleri gidermediği tespit edilen iş yerlerine cezai işlem yapılacağı bildirildi. Zabıta Müdürü Mürsel Çoban, halkın gıda güvenliğini korumakta kararlı olduklarını belirterek, şöyle dedi:

"Bu doğrultudaki çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Son olarak kıraathane ve çay ocaklarını denetledik. Bu denetimlerde en çok, çay ocağının bulunduğu bölümün cam bölme ile salondan ayrılıp ayrılmadığına, çalışanların temiz iş önlüğü giyip giymediğine ve çayın yanında sunulan şekerlerin ambalajlı olup olmadığına dikkat ettik. Eksikliği olanlara gerekli uyarıları yaptık."
 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Çaycuma'da kıraathane ve çay ocakları denetlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çaycuma'da kıraathane ve çay ocakları denetlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı