ZONGULDAK HABERLERİ

“Çaycuma Okuyor” Projesi Kapsamında Öğrenciler Kitap Okudu

IHA
27.02.2015 - 17:46Son Güncelleme :

ÇAYCUMA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE BAŞLATILAN “ÇAYCUMA OKUYOR” PROJESİ KAPSAMINDA, ATATÜRK İLKOKULU 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ KİTAP OKUDULAR

IHA

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan “Çaycuma Okuyor” Projesi kapsamında Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencileri kitap okudular.
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, öğretmenevi önünde gerçekleştirilen etkinliğe; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Geçtiğimiz günlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Çaycuma Okuyor” Projesi ilçede yayılmaya devam ediyor. Proje çerçevesinde okuma kültürünü artırmak ve farkındalık kazanmak amacıyla Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencileri öğretmenevi önünde yaklaşık 15 dakika kitap okudular.
“KAMPANYAMIZI DAHA GENİŞ KİTLELERE DUYURACAĞIZ”
Proje çerçevesinde açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, “Çaycuma Okuyor diye çok güzel bir kampanya başlattık. Amacımız ilkokuldan başlayarak liseye kadar bütün öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Bu kapsamda öncelikle okullarımızdaki kitap sayılarını artırmak, okul kütüphanelerimizde güncel kitaplarla öğrencilerimizin erişimini sağlamak en önemli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Kampanyamız yaklaşık 1,5 yıl devam edecektir. Bu 1,5 yıl süre içerisinde çeşitli etkinliklerle yapacağımız işlerle elimizden geleni yapacağız. Bu kapsamda ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizin burada Çaycuma’da Cuma günü halkımızın yoğun olarak bulunduğu ortamda kitap okumaya dikkat çekmek amacıyla hem öğrencilerimizin burada neler yapabilir göstermek ve hem de etkinliğimiz daha da geniş kitlelere duyurulması bakımından böyle güzel bir etkinlik düzenledik. Bundan sonraki çalışmalarımızda halkımızdan destek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bekliyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Kitap okuma etkinliğinin ardından minik öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir tarafından kitap takdim edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden “Çaycuma Okuyor” Projesi Kapsamında Öğrenciler Kitap Okudu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 17 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Çaycuma Okuyor” Projesi Kapsamında Öğrenciler Kitap Okudu haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı