ZONGULDAK HABERLERİ

Çaycuma İlçe Tarım Müdürlüğü Muhtarları Bilgilendirdi

IHA
25.02.2015 - 11:35Son Güncelleme :

ZONGULDAK’IN ÇAYCUMA İLÇESİNDE, İLÇE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ'NCE, KÖY VE MAHALLE MUHTARLARININ KATILIMI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

IHA

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce, köy ve mahalle muhtarlarının katılımı ile istişare toplantısı düzenlendi.
Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen istişare toplantısına, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Coşkun Ulutaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanları, köy ve mahalle muhtarları katıldı. Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce düzenlenen, tarımsal desteklemeler, projeler ve diğer tarımsal çalışmaların ele alındığı toplantıda, 2014 yılının genel bir değerlendirmesi yapılarak 2015 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Coşkun Ulutaş açılış konuşması yaparak, bakanlığın yaptığı ve yapmayı hedeflediği tarımsal desteklemeler ve projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Bakanlık, İl Özel İdaresi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın 2015 yılında yürütmeyi planladığı tarım ve hayvancılık projeleri hakkında bilgiler verildi. Müdür Coşkun Ulutaş, ”Siz değerli Muhtarların görüşlerini almak için yapılan bu toplantılar bizim için oldukça önemlidir. Çaycuma’da meyvecilik, sebzecilik, gıda ve hayvancılık konularında eğitim ve yayım çalışmaları etkin bir şekilde devam ediyor. İlçe Müdürlüğü olarak sizlerden gelecek her türlü önerilere açık olacağız. Çaycuma da yapılan tarımsal faaliyetlerin daha etkin ve verimli hale gelmesi için muhtarlarımızın ve üretici örgütlerinin, ilçe müdürlüğümüz ve üreticiler arasında köprü oluşturuyor ve konumları çok önemlidir” dedi.
Muhtarların çeşitli tarımsal faaliyetler hakkındaki görüşleri, önerileri ve eleştirileri değerlendirildi. Sorulan sorular ilçe müdürü ve müdürlük personellerince cevaplandırıldı. Çaycuma İlçesinde mevcut potansiyelin kullanımı, modern tarım tekniklerinin uygulanabilirliği, atıl ve ekonomik olmayan metodların değiştirilmesi, hangi metotların tarımsal modern teknolojilerle uygulanabilir olduğu, çevre konuları, tarımsal desteklemelerde yapılacak çalışmalar gibi konularda karşılıklı bilgi alışverişi, öneriler ve değerlendirilmeler yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Çaycuma İlçe Tarım Müdürlüğü Muhtarları Bilgilendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çaycuma İlçe Tarım Müdürlüğü Muhtarları Bilgilendirdi haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı