ZONGULDAK HABERLERİ

Çaycuma Diyanet-sen Muhtarlar Gününü Kutladı

IHA
19.10.2015 - 17:14Son Güncelleme :

DİYANET SEN İLÇE BASKANI KENAN TUNC MUHTARLAR GUNUNU KUTLADI

IHA

Çaycuma Diyanet-Sen Başkanı Kenan Tunç muhtarlar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Çaycuma Diyanet-Sen Başkanı Kenan Tunç muhtarlar gününü kutladı. Tunç yapmış olduğu açıklamada, “Muhtarlar köy ve mahallelerimizin en önde gelen insanlarıdır. Köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın ailelerinden sonra en önemli yakını saygıdeğer muhtarlarımızdır. Çünkü muhtarlarımız mahiyetindeki insanlardan ve yaşanan yerlerden öncelikle sorumlu olan kişilerdir. Manevi sorumlulukları da bir o kadar ağır olan bu güzide insanlarımız halka hizmeti hakka hizmet anlayışı içinde yaptıkları sürece mükafatlarını bu dünyada yeterli seviyede alamasalar bile ahiret aleminde mutlaka alacaklardır. Kaldı ki son yıllarda muhtarlarımız için tahsis edilen ücretler de onlara verilen bir değerin ifadesidir. Temennimiz bütün muhtarlarımızın hak ettiği ücretleri alabilmesi ve ekonomik olarak kimseye muhtaç olmayacak seviyede olabilmeleridir. Çünkü maddi açıdan yardıma muhtaç olan insanların başkalarına ve hele hele köy ve mahallelerine yardım edebilmeleri zor ve imkansızdır. Muhtarlarımız aynı zamanda köylerinde ve mahallerindeki devlet memurlarının da en önemli yardımcılarıdır. Özellikle en ücra köylerde görev yapan öğretmen, imam ve sağlık personelimizin en yakın yardımcıları değerli muhtarlarımızdır. Taşrada görev yapan değerli devlet memurlarımızın köy ve mahalle odaklı ihtiyaçlarında ilk kapılarını çaldığı kişi yine muhtarlarımızdır. Bu sebeple muhtarlarımızın değeri anlatılamayacak kadar büyüktür. Allah onlardan razı olsun…
Bizler değerli muhtarlarımızın öncelikle köy ve mahallelerindeki kamu personeliyle güzel diyalogları ve istişareleri sayesinde memleketimizin çok daha güzel günler göreceğine yürekten inanıyoruz. Çevresinde sorunlar varsa, sorunları büyüten değil,çözüm üreten ve sorun çözen muhtarlarımız yaşadıkları yere huzur taşıyan gönül elçileri olarak da her zaman saygıyla anılacaktır. Bu değerli insanlarımızın bazı istisnalar dışında genel olarak bunu başardığına memnuniyetle şahit olmaktayız. Aynı başarıyı yakalamak için herkese istişare, diyalog, saygı ve sevgi içinde hareket etmelerini tavsiye ediyoruz. Bu vesile Türkiyemizin her köşesinde ibadet aşkıyla görev yapan saygıdeğer muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyor, vefat eden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, sıhhat ve huzur içinde hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Çaycuma Diyanet-sen Muhtarlar Gününü Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çaycuma Diyanet-sen Muhtarlar Gününü Kutladı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı