ZONGULDAK HABERLERİ

Çaycuma’da Yeni Öğretim Yılı Kutlandı

IHA
28.09.2015 - 16:18Son Güncelleme :

ÇAYCUMA'DA YENI ÖĞRETİM YILI KUTLANDI

IHA

Çaycuma’da 2015-2016 eğitim öğretim yılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.
Törene; Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Belediye Başkan Vekili Cengiz Gökçe, Askerlik Şubesi Başkanı Gökhan Kara, Karakol Komutanı Ruhi Çevik, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, daire ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında Milli Eğitim Müdürü Özdemir şunları söyledi;
“Eğitim insan hayatında hava kadar su kadar hayati önem ve değere sahip en önemli etkenlerden biridir. İnsanın hayata ve çevresine uyum sağlayabilmesi, kimlik ve kişiliğinin oluşması, bir meslek sahibi olabilmesi dünyadaki gelişim ve değişime uyum sağlayabilmesi eğitim sayesinde mümkün olmaktadır. Millet olarak çocuklarımıza göstereceğimiz ilgi ve sevgi hem bir gelişmişlik göstergesi hem de milli manevi değerlerimize bağlılığımızın bir sonucudur. Bilgi ve teknoloji hızla değişmektedir. Bu durum, en gelişmiş toplumları bile çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurmaya ve sürekli değişime zorlamaktadır. Bu bakımdan çocuklarımızı kendi yaşadığımız zamanın şartlarına göre değil onların yetişkin olarak yaşayacakları zamanın şartlarına göre yetiştirmemiz bizim doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Okullarımız ve okullarımızda gerçekleştirilen eğitim öğretim süreci hepimizin hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu sürecin en iyi ve en faydalı şekilde değerlendirilmesi hem birey hem de toplum açısından hayati önem ve değere sahiptir. Eğitim kurumları arasında önemli bir yere sahip olan ilköğretim okulları bu bilgilerin temelinin atıldığı kurumlardır. Ülkemizin ve milletimizin geleceğini inşa edecek olan yeni nesillere hakları olan daha kaliteli eğitim imkânları sağlamanın yollarını bulmak, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetin önemli bir unsuru haline getirmek için eğitimde kaliteyi artırmak ülke olarak hepimizin birinci meselesi olmalıdır.”
Kutlama programı ise Şehit Hasan Yağlı İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Törene katılan Kaymakam Serkan Keçeli, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulunarak; “Hepimiz çok iyi bilmeliyiz ki bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Çocuklarımızı hep birlikte bugünden, yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımızın eğitimin her kademesinde gerekse hayatta, öz güveni yüksek, çalışkan ve üretken vatandaşlar olmalarının yolu öncelikle ilköğretimden geçer” diye konuştu.
Öğrencilerin hazırladığı gösterilerinin ardından İlköğretim Haftası kutlama programı sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Çaycuma’da Yeni Öğretim Yılı Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çaycuma’da Yeni Öğretim Yılı Kutlandı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı