ZONGULDAK HABERLERİ

Çaycuma’da Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Programı Düzenlendi

IHA
15.10.2015 - 19:02Son Güncelleme :

ÇAYCUMA'DA CAMİ VE DİN GÖREVLERİ HAFTASI PROGRAMI DUZENLENDI

IHA

Çaycuma’da, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Nevzat Sabri Akpolat’ın konuşmacı olarak katıldığı program düzenlendi.
Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, Diva-Sen ilçe Temsilcisi Yusuf Bayhan, Diyanet Sen Çaycuma ilçe Başkanı Kenan Tunç, çok sayıda din görevlisi ve vatandaş katıldı.
Konferanstan önce Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Fatih Okumuş ile Ahmet Hamdi Akseki Camii Müezzini Mansur Sağır Kur’an tilaveti seslendirdi. İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu açılış konuşmasında, “Doğumdan ölüme kadar yanımızda bulunan ilk kişi imamdır. Bizler toplumu din konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Din görevlilerin haftası olmaz. Ama hatırlanmayı da ister. Bizler her zaman cemaatimizin yanındayız. Bu toplumun manevi mimarlarının daha çok hatırlanmasını ve desteklenmesini düşünmekteyim. Çaycuma müftülüğünün 400 din görevlisi olarak hizmete koyulduk. Sosyal hayata inmek istiyoruz. Bizler cemaatle namaza girmek istiyoruz. Çaycuma’mızda özellikle en zordan başlayalım dedik. Bizler hayırlı bir hayırlı işe koyulduk. Camiler ve Din Görevliler Haftası dolayısıyla bütün emeği geçen arkadaşlarımızdan başlayarak herkese teşekkür ediyoruz. Namazla dirilişe bu haftamız vesile olsun. Rabbim namazla arınanlardan eylesin” dedi.
Son olarak Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Nevzat Sabri Akpolat ‘Cami ve Namazla Arınma’ konulu konferansını verdi.
Akpolat; “Okullarda öğrencileri ziyaret ettim. Anladım ki cenabı hak Çaycuma’ya eziyet etmeyecek. Cenabı Allahtan hak dileyen insanlar olduğu müddetçe bir topluma cenabı hak helak etmeyecek. Onu azad etmeyecek. Bunu açıkça Kuran-ı Kerim de açık etmiş. Demiş ki peygamber As. sen onların içinde olduğun müddetçe Allah bunları azad etmeyecek. Bir takım insanlar bizleri bağışla Yarab estağfurullah dedikleri takdirde o insanları da helak etmeyecek. Bunun müjdesini ben Çaycuma’da görüyorum. Cenabı hak güzelliğinizi daim eylesin. Evlatlarınıza sahip çıkın okutun, öğrensinler. Dünyayı öğreten şeyleri öğrenmekte ibadettir. Dinini hak yolunda ilerlete bilen insanlar yetiştirmemiz lazım” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Çaycuma’da Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Programı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 19 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çaycuma’da Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Programı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:10
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı