ANTALYA HABERLERİ

Çavuşoğlu, Yörükler Derneği’ni Ziyaret Etti

IHA
22.10.2015 - 15:14Son Güncelleme : 22.10.2015 - 15:15

ak parti genel başkan yardımcısı mevlüt çavuşoğlu, antalya yörükler derneği üyeleriyle bir araya geldi

IHA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ne zaman ileri gitse, kendine yeten bir ülke haline gelse önüne takoz konmak istendiğini belirterek, "Her zamankinden daha fazla çalışmamız lazım" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Yörükler Derneği’ni ziyaret ederek, dernek üyeleriyle bir araya geldi. Siyaseti büyüklerinden öğrendiğini anlatan Çavuşoğlu, "Biz Yörük çocuğuyuz. Dağda koyun, keçi de güderiz, gider Avrupa’yı da yönetiriz. Yönettik de. Başardık, yine başarırız" dedi.
AK Parti iktidarı olarak bugüne kadar Türkiye’yi hep daha ileriye götürecek hizmet ve yatırımların peşinde koştuklarını anlatan Çavuşoğlu, "Siyasetin de hizmetin de en iyisini yapmak istiyoruz. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz. Biz, hiçbir zaman makamlardan güç almaya çalışmadık. Makamları hizmet etmeye fırsat olarak görüyoruz."
MENDERES’İN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Adnan Menderes’in hayallerini gerçekleştirdiklerinin altını çizen Çavuşoğlu, her alanda yatırımların olduğunu, ihracatı güçlendirmeye yönelik çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Antalya’nın kazanmasını, Türkiye’nin büyümesini istediklerini belirten Çavuşoğlu, "Her zamankinden daha fazla çalışmamız, bir saniye bile durmamamız lazım. Kutlu yolculukta birlikte yola devam etmemiz gerekiyor. Türkiye, ne zaman tek partili hükümete geçse ve çok güzel şeyler yapsa her zaman hedef alıyorlar. Menderes de bunları yapmak, gerçekleştirmek istiyordu ama yaptırmadılar, astılar. Keşke bugün farklı şeyler konuşuyor olsaydık. Türkiye ne zaman ileriye gitse hemen önüne takoz koymaya başlıyorlar. Önce de bunları yapanları hedef alıyorlar" dedi.
ERMENİ LOBİSİYLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORLAR
Gelişen, güçlenen Türkiye’nin önünü kesebilmek için terörü karşımıza çıkardıklarını anlatan Mevlüt Çavuşoğlu, terörün yanında olanlara bakıldığında ise Gezi olaylarını destekleyenler, tetikleyenler ve paralel yapının birlikte çalıştığının görüldüğünü söyledi. Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti: "Bunlar birlikte çalışıyorlar. Yurt dışında da Ermeni lobisiyle birlikte çalışıyorlar. Türkiye aleyhine ne kadar lobi varsa onlarla çalışıp, Türkiye aleyhine karar aldırmaya çalışıyorlar. Dışişleri Bakanlığım dönemimde bunu ben bizzat gördüm, gözlemledim, yaşadım. Biz gittiğimiz zaman bazı ılımlı Ermenilerle de görüşüyoruz. Bazen din adamı, bazen dernek başkanları geliyorlar, sohbet ediyoruz. Bize şaşırtıcı şeyler söylüyorlar. ’Tamam 1915 olayları böyle ama iki ülke barışsın’ diyorlar. ’Ya bu sizin dernekler’ diyerek, paralel yapıyı kastedenler ise ’Ne istiyorlar Türkiye’den. Biz onlar kadar fanatik değiliz. Biz onlar kadar Türkiye’den nefret etmiyoruz’ sözleriyle ile şaşkınlıklarını dile getiriyorlar. Düşünsenize bunları Ermeniler söylüyor bize."
Çavuşoğlu, bazı medya kuruluşlarının terör örgütünü "aktivist gibi göstermeye çalıştığını" da belirterek, "Terör örgütünün, terör örgütü olmadığını ispatlamaya çalışan siyasetçiler de var" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çavuşoğlu, Yörükler Derneği’ni Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çavuşoğlu, Yörükler Derneği’ni Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı