Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çavuşoğlu: Kendinize çeki düzen verin

BURSASPOR Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, Çaykur Rizespor karşısında kötü futbol oynayıp mağlup olduklarını belirterek, “Takımda herkesin kendisine çeki düzen vermesi gerekiyor” dedi.

Özkan ÖZTÜRK / BURSA,21(DHA)
SON GÜNCELLEME

Mehmet Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, "Bizim yönetimimizden önce futbolcularımız, teknik heyet ile eski yönetim sürekli ‘iyi oynuyoruz, ama kazanamıyoruz’ diyorlardı. Ama bu söylemler laftan öteye geçmemiş malesef. İyi futbolun puan getirmediğini ve bundan sonra herkesin kendine çeki düzen vermesi gerektiğini düşünüyorum. Yeni yönetim olarak takımımızın ilk resmi maçında malesef kötü futbol oynayarak Çaykur Rizespor’a mağlup olduk. Bu sezon Bursaspor en kötü futbolunu da bu maçta oynadı. Kazanmaya istekli olan Çaykur Rizespor ise maçı kazandı. Ligde savaşmadan maç kazanılmıyor. Bu yüzden de bundan sonraki maçlarımıza futbolcularımızın sahada savaşan bir ruhla mücadele etmesi gerekiyor" dedi.

Yeşil beyazlı taraftarlardan da sabırlı olmalarını isteyen Çavuşoğlu, "Bursaspor’un başarılı olması için herkese görev düşüyor. Şu ana kadar iç sahada maç kazanamadık. Bu hafta sahamızda seyircisiz oynayacağımız Gaziantepspor maçını kazanıp artık çıkışa geçmek istiyoruz" diye konuştu.

Göreve geldikten sonra yönetim olarak Çaykur Rizespor maçı öncesinde futbolculara para ödemesi de yaptıklarını ifade eden Çavuşoğlu, "Futbolcularımıza ödenmesi gereken paraları ödedik ve ödemelerimiz periyodik olarak devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Takımımızın başarı olması için her türlü önlemi de alacağız" diye konuştu.