ISPARTA HABERLERİ

Çavuşoğlu: Avrupalı bakanlara 'Aptalca hareketleriniz bize oy getirdi' dedim

DHA
04.04.2017 - 15:21Son Güncelleme :
DHA

Mehmet ERÇAKIR- Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Geçen Brüksel'de dışişleri bakanları toplantısına gittim. Avrupa'nın belli başlı ülkelerinin dışişleri bakanları 'Ooo yüzde 60'a vardınız bizim anketler böyle söylüyor' dedi. Onlara 'Sayenizde sayenizde, katkılarınız da oldu, aptalca hareketleriniz bize oy getirdi' dedim" diye konuştu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Isparta'da Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen işadamları ve STK temsilcileri toplantısına katıldı. Toplantıda Ak Parti milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Sait Yüce ile iş dünyasından ve sivil toplum örgütlerinden çok sayıda temsilci hazır bulundu.
Burada konuşan Bakan Çavuşoğlu, 16 Nisan referandumuna ilişkin Avrupa'nın tavrını eleştirdi. Avrupa ülkelerinin 'hayır' çıkması için çok çalıştığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olduklarını belirtti. Bakan Çavuşoğlu, "Ama ayakları biraz yere basmaya başladı ve sakinleşmeye başladılar. Şimdi kendilerini 16 Nisan sonrasına hazırlamaya başladılar. Neden biliyor musunuz? Çünkü anket yaptırıyorlar ve anketlerde 'evet' oyunun yüzde 60'ın üzerine çıktığını görünce çaresizlik içinde kabul etmeye başladılar. Geçen Brüksel'de dışişleri bakanları toplantısına gittim, oradaki Avrupa'nın belli başlı ülkelerinin dışişleri bakanları 'Ooo yüzde 60'a vardınız bizim anketler böyle söylüyor' dedi. Onlara 'Sayenizde sayenizde, katkılarınız da oldu, aptalca hareketleriniz bize oy getirdi' dedim. Yani bunlar aynı Kılıçdaroğlu gibi içeriğini hiç okumamışlar. İhtiyaç da duymuyorlar. O yüzden içindeki bilgileri bilmeden hep eleştiriyorlar" dedi.
MUHARREM İNCE'YE GÖNDERME
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin dün akşam katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmayı hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, "Dün akşam Muharrem İnce'yi dinlediniz mi? Gördünüz mü? Onlar da okumamışlar. Ne diyor biliyor musunuz? 'Cumhurbaşkanı yeni sistemde muhtarlığı kapatacak, bakkalları da kapatacak' diyor. Ahmet Hakan da diyor ki 'Tamam bu kadar olmaz' diyor. 'Şu anayasa kitapçığının içinde neresinde var hadi göster' diyor. Bakıyor Muharrem İnce içinden çıkamıyor ve 'Zaten okusa da millet bunu anlamaz' diyor. Bunlar da çaresizlik içinde ne yapacaklarını şaşırdı. İçeride ve dışarıda hazmedemeyenlere tavsiyemiz var. Hazmetme kapasitenizi genişletin, hazımsızlıktan çatlayabilirsiniz" diye konuştu.
'TÜRKİYE'NİN SİGORTASI'
Bugün Şırnak'ta 3 asremizin şehit olduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, PKK terör örgütünün peşini nerede olursa olsun bırakmadıklarını, şehirlerde ve dağlarda inlerine gömmeye devam ettiklerini söyledi.
Türkiye ekonomisinin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Bakan Çavuşoğlu, Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncelleneceğini aktardı. Anayasa değişikliğiyle getirilmek istenen sistemin Türkiye için en iyi yol olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, "Bu sistem esas Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye'ye lazım olacak. Bazıları 'Recep Tayyip Erdoğan'a güveniyoruz da sonrası' diyorlar. Esas o zaman lazım. Bu sistem Türkiye'nin sigortasıdır" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Çavuşoğlu: Avrupalı bakanlara 'Aptalca hareketleriniz bize oy getirdi' dedim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2017 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çavuşoğlu: Avrupalı bakanlara 'Aptalca hareketleriniz bize oy getirdi' dedim haberi güncellenecektir.

ISPARTA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı